Moda dla czarnowłosych. Z czym do twarzy Pani Zimie?

Moda dla czarnowłosych. Z czym do twarzy Pani Zimie?

Bardzo ciemne i czarne włosy naturalnie odpowiadają zimowemu typowi kolorystycznemu. Zdawać by się mogło, że zwiastuje to nudę i oznacza okrojenie szafy do ubrań w odcieniach szarości i czerni. Nic bardziej mylnego!

Pani Zima – charakterna i kontrastowa

Zima to obok jesieni najbardziej charakterystyczny typ urody. Może być jasna i czysta lub głęboka i ciemna, ale zawsze wyróżnia się chłodnym odcieniem skóry i mocno napigmentowaną barwą włosów. To jedyny typ, który doskonale czuje się i wygląda w zestawieniu czerń-biel. Poza tym Zima może bez zażenowania zakładać na siebie ubrania w kolorach nasyconych i żywych – czystą czerwień, słoneczną żółć, soczyste zielenie, wyraziste róże, wysycone odcienie niebieskiego. Nie boi się barw jaskrawych, przykuwających wzrok. Czarnowłosa Zima smutno i niewyraźnie wygląda za to w pastelach i przydymionych kolorach bardziej odpowiednich dla Lata.

Czerń Wschodu i Południa

Czarne włosy odnajdziemy nie tylko u zimowego typu urody, u którego dominuje chłodny odcień skóry. Kolor ten doskonale pasuje do osób o ciepłym południowym wyglądzie. Czarnowłose piękności o ciemniejszych karnacjach to etnicznie przedstawicielki południowego typu urodowego. Jeśli posiadamy śniadą, oliwkową cerę o ciepłym odcieniu, karminowe usta i gęste, smoliście czarne włosy, pasować nam będą ubrania w kolorze Afryki czy Indii. Soczyste, ale jednocześnie przydymione, kolory ziemi i indyjskich przypraw. Te barwy najlepiej wyglądają na długich spódnicach, fantazyjnych sukniach odkrywających ramiona i w inspirowanej naturą lub złotej biżuterii.

Makijaż dla czarnowłosych

Posiadaczki naturalnie czarnych włosów w zasadzie nie potrzebują makijażu. Ciemna oprawa oczu i kolorowy strój często wystarczą, by zachwycać. W ramach dopełnienia image można jednak sięgnąć po cienie do powiek w intensywnych, nasyconych kolorach oraz chłodny róż do muśnięcia policzków. Typy indyjskie uwielbiają za to wyraźnie obrysowane oczy i mocno podkreślone usta.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE