Mobilne urządzenia rentgenowskie są znacznym udogodnieniem zarówno dla pacjentów, jak i personelu szpitalnego. Jakie możliwości mają do zaoferowania i czy pod jakimkolwiek względem ustępują aparaturze stacjonarnej? Na te oraz inne pytania odpowiemy w tym artykule.
Na czym polega badanie RTG?
Promieniowanie rentgenowskie znajduje powszechne zastosowanie w diagnostyce. Pozwala uzyskać obraz wewnętrznych organów i tkanek, co ma często kluczowe znaczenie w identyfikowaniu przyczyn różnych chorób i dolegliwości.
Zdjęcia rentgenowskie ukazują wiernie budowę czaszki, kręgosłupa, żeber, stawów, przewodu pokarmowego. Stanowią niezastąpione źródło wiedzy w przypadku urazów nasuwających podejrzenie zwichnięcia, złamania lub zmian zwyrodnieniowych.
Dlatego w każdej placówce medycznej powinien znajdować się sprzęt umożliwiający przeprowadzenie takich badań. Przy czym Mobilny system rentgenowski z pewnością będzie wygodniejszy w użyciu niż aparatura stacjonarna. Na przykładzie systemu uDR 370i pokażemy, dlaczego warto zainwestować w urządzenie mobilne.
Jakie zalety ma przenośny system rentgenowski?
Mobilne systemy rentgenowskie mają zwykle mniejsze gabaryty, dzięki czemu nie stwarzają problemów w małych pomieszczeniach. Są lekkie i wielofunkcyjne. Jedno urządzenie pozwala wykonywać wiele różnych badań.
Mobilny system rentgenowski uDR 370i firmy United Imaging Healthcare posiada unikatową funkcję zdalnej ekspozycji i wizualizacji o dużym zasięgu bezprzewodowym. Dzięki tej funkcji można monitorować pacjenta w czasie rzeczywistym, mając zdalny podgląd obrazu. Po pełnym naładowaniu akumulatorów urządzenie jest w stanie pokonać 20 km bez żadnych przerw i wykonać nie mniej niż 250 ekspozycji.
W razie potrzeby da się zmienić położenie aparatu w pięciu osiach, co pozostawia wiele swobody w pozycjonowaniu pacjenta na łóżku. Elektrycznie wspomagany układ sterowania sprawia, że manewrowanie urządzeniem jest łatwe i bezproblemowe.
Aby precyzyjnie ustawić lampę rentgenowską, nawet w trudnych warunkach szpitalnych, wystarczy nacisnąć jeden przycisk.
Z czego składa się system uDR 370i?
Mobilny system rentgenowski uDR 370i został wyposażony w bardzo lekki detektor panelowy, zapewniający najlepszą możliwą jakość obrazu, lampę rentgenowską oraz generator wysokiego napięcia o mocy 32 kW.
Zaawansowane algorytmy redukują dawkę promieniowania wchłoniętego przez pacjenta przy jednoczesnej optymalizacji jakości obrazu, tak by spełniał on standardy efektywnej diagnostyki klinicznej.
Podsumowanie
Mobilny system rentgenowski sprawdzi się w każdej placówce medycznej, na terenie całej kliniki. Może być używany zarówno w salach operacyjnych, na szpitalnych oddziałach ratunkowych, jak i wszędzie indziej, gdzie tylko zachodzi potrzeba wykonania zdjęć rentgenowskich.
Stosunkowo niewielkie rozmiary sprzętu pozwalają w bezproblemowy sposób przemieszczać go z miejsca na miejsce. System uDR 370i pod żadnym względem nie ustępuje aparaturze stacjonarnej.
Co więcej, pozwala zaoszczędzić przestrzeń poprzez ograniczenie liczby urządzeń w pomieszczeniach.
ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY