Meble ogrodowe z polipropylenu hitem na polskim rynku

Meble ogrodowe z polipropylenu hitem na polskim rynku

Pod uwagę należy wziąć nie tylko wygląd, estetyczne wykonanie, ale również ich wytrzymałość. O ile w prywatnych przestrzeniach meble będą używane stosunkowo rzadko, o tyle w kawiarni czy restauracji będą mocno eksploatowane. Jeśli zależy nam na niedrogich meblach, które są wytrzymałe, a przy tym bardzo ładnie się prezentują, warto wziąć pod uwagę meble z tłoczonego fabrycznie polipropylenu.

Skąd coraz większa popularność polipropylenowych mebli?

Przede wszystkim, wyglądem w niczym nie ustępują swoim droższym odpowiednikom z technorattanu. Poza tym są odporne na promienie ultrafioletowe, co oznacza, że nawet mocna ekspozycja na promienie słoneczne nie zagraża utratą ich oryginalnej barwy. W ogrodzie meble przeważnie mają swoje stałe miejsce, jednak czasami trzeba je gdzieś przenieść. Meble plastikowe są dość lekkie, ze względu na to, że nie są wyposażone w metalową konstrukcję.

Czy są wytrzymałe?

Ze względu na swoje właściwości, polipropylen zachowuje taką samą odporność na warunki atmosferyczne jak technorattan. Wilgoć, deszcz czy śnieg nie wpływają negatywnie na wygląd mebli. Dlatego też nie ma wymogu przechowywania ich „pod dachem” podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Jedyna różnica pomiędzy polipropylenem a technorattanem jest taka, że fabrycznie tłoczony polipropylen jest mniej elastyczny, przez co bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne.

Czy plecionka jest łatwa w utrzymaniu czystości?

Meble z tłoczonego fabrycznie polipropylenu wykazują dużą łatwość w konserwacji. Ich niezaprzeczalnym atutem jest to, że bardzo łatwo jest wyczyścić je nawet z bardzo odpornych plam. Wino, żywność czy olejki do opalania można usunąć, korzystając z mokrej ściereczki. To dość istotne nie tylko dla właścicieli ogródków czy działek, ale zwłaszcza dla właścicieli restauracji i kawiarni.

Popularne zestawy w Polsce

Producenci mebli ogrodowych ze sztucznej plecionki polipropylenowej każdego sezonu wypuszczają na rynek nowe zestawy mebli. Oferta stale się poszerza i w sklepach dostępnych jest coraz więcej modeli mebli. W tym roku pojawi się nowy model Corfu Relax – komfortowy narożnik z kawowym stolikiem w zestawie. Jednak niezmiennie jednymi z najbardziej popularnych zestawów są Corfu Set z dwoma fotelami, sofą i stolikiem kawowym oraz Corfu Fiesta z dwiema sofami i fotelami oraz stolikiem.

Źródło zdjęcia – Meblobranie.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE