Meble kolonialne – czy to dobry wybór do kawalerki?

Meble kolonialne – czy to dobry wybór do kawalerki?

Meble kolonialne wyróżniają się przede wszystkim ciemniejszymi barwami, które zawdzięczają różnym gatunkom drewna egzotycznego, na przykład palisandrowi, teczynie czy też wenge. Są to również meble dość masywne, dlatego też powstaje pytanie – czy w kawalerce, gdzie przede wszystkim chodzi o uzyskanie efektu optycznego powiększenia przestrzeni, takie meble będą dobrym wyborem.

Aranżacja w stylu kolonialnym – czyli jaka ?

Jeżeli jednak meble kolonialne bardzo przypadły ci do gustu, wcale nie musisz z nich rezygnować – najważniejsze będzie jednak stworzenie takiej aranżacji, aby nie przytłoczyły one nadmiernie małego wnętrza. Warto wobec tego pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby stworzyć pięknie prezentujące się mieszkanie w stylu kolonialnym.

Wnętrza urządzone w stylu kolonialnym są przede wszystkim przyciemnione – na podłodze zwykle znajduje się parkiet wykonany również z ciemnego drewna egzotycznego, na ścianach przeważnie króluje ciemny brąz, zgniła zieleń, odcienie czerwieni, ewentualnie kolor beżowy. To generalnie aranżacja w ciepłych odcieniach. Aby nie pomniejszyć swojej kawalerki optycznie, wybierz przede wszystkim kolory jaśniejsze, które będą także stanowiły ładne tło dla mebli kolonialnych.

Również nie przesadzaj z liczbą mebli – nie staraj się stworzyć wrażenia meblościanki z PRL-u, ponieważ nie dość, że zajmie ona mnóstwo miejsca, to jeszcze dodatkowo przytłoczy całą przestrzeń. Najlepiej wybierz jedną efektowną komodę do salonu, a resztę uzupełnij ażurowymi regałami lub półkami, które nie będą przytłaczały przestrzeni. Możesz również wykorzystać niskie meble, które nie zajmą tak dużej powierzchni ściany. Jeżeli masz dużo książek, możesz pomyśleć o jakiejś neutralnej półce, na przykład w kolorze bieli, która będzie stanowiła tło dla twojej kolekcji.

Jeżeli nie masz jeszcze wizji, wiele inspiracji znajdziesz na blogach wnętrzarskich i serwisach internetowych.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE