Maty gumowe w transporcie

Maty gumowe w transporcie

Maty gumowe mają szerokie zastosowanie. Są wykorzystywane w różnych miejscach pracy, które wymagają ochrony, amortyzacji oraz wygłuszenia.

Szerokie zastosowanie mat gumowych

Maty gumowe stanowią konieczne zabezpieczenie miejsc, w których istnieje wysokie ryzyko poślizgnięcia i potknięcia. Są one niezbędne do izolacji hal produkcyjnych, siłowni, stosuje się je w budownictwie do pionowej i poziomej izolacji budynków oraz jako podkład pod jastrych. Zapewniają bezpieczeństwo i komfort pracy w magazynach, na liniach montażowych.
Z kolei maty gumowe w transporcie stanowią niezbędny element zabezpieczenia towaru.

Izolacja i zabezpieczenie

Maty gumowe są niezbędne w transporcie w celu izolacji przewożonych towarów – to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie uszkodzenia przyczyniałyby się do powstawania niepotrzebnych strat i wzrostu kosztów. Maty gumowe najczęściej stosowane są w połączeniu z pasami transportowymi w celu maksymalizacji zabezpieczenia. Dzięki nim ładunek nie ślizga się po powierzchni ładowni.

Ponadto, maty gumowe chronią przed drganiami, działają amortyzacyjnie i zapewniają odpowiednią przyczepność przewożonych przedmiotów. Dzięki zastosowaniu antypoślizgowych mat gumowych, przewożone ładunki są chronione przed przesuwaniem się i uszkodzeniami. Maty gumowe charakteryzują się wysokim współczynnikiem tarcia oraz wysoką elastycznością, dzięki czemu mogą działać jako idealna ochrona.

Maty gumowe wykonane są z materiałów odpornych na ścieranie i wgniecenia – dzięki temu charakteryzują się wysoką trwałością i wytrzymałością oraz dają gwarancję wysokiej użyteczności na długi czas.

Zabezpieczenie – jak działa?

Zabezpieczenie spowodowane jest zwiększeniem tarcia między ładunkiem, a podłożem, które zapewnia zastosowanie maty gumowej. W połączeniu ze specjalnymi pasami sprawia, że ładunek nie ślizga się po podłożu i nie przesuwa się po ładowni. Dzięki temu towary nie ulegają zniszczeniu, a firma transportowa nie jest narażona na niepotrzebne straty i wiążące się z nimi koszty.

maty gumowe w transporcie

Zastosowanie gumowej maty sprawia, że jest potrzebna mniejsza siła do zabezpieczenia ładunku za pomocą pasów. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku delikatnych towarów, które mogą ulec zniszczeniu przez stosowanie pasów.
Rozwiązanie to wpływa pozytywnie także na koszt zabezpieczenia, ponieważ maty gumowe są tańsze od pasów zabezpieczających.

Współczynnik tarcia – od czego zależy?

Współczynnik tarcia zależy od kilku istotnych czynników. Najważniejszy z nich jest rodzaj dwóch powierzchni, które się ze sobą stykają. Kolejny czynnik to wilgotność podłoża, a także ewentualne zanieczyszczenie powierzchni. Najgorzej jeśli na powierzchni występują tłuste zabrudzenia ze smaru lub oleju – wtedy trzeba koniecznie zadbać o dodatkowe zabezpieczanie.

Tani sposób na zabezpieczenie towarów

Zastosowanie mat gumowych to tani i bardzo wygodny sposób na zabezpieczenie towarów. Są one najczęściej stosowane w przypadku transportu palet, luźnych ładunków przewożonych w tirach, ciężarówkach, kontenerach i wagonach. Cechują się wysoką wytrzymałością – mogą być stosowane wielokrotnie, bez konieczności wymiany na nowe. To rozwiązanie praktyczne i uniwersalne, które sprawdzi się w różnych warunkach.

Rodzaje mat gumowych

Maty gumowe przeznaczone do zabezpieczenia transportowanych towarów mogą mieć formę gotowych pasków, maty ciętej z rolki, a także rozwijanych rolek – wszystko w zależności od potrzeby. Maty gumowe mają też różną grubość – zazwyczaj od 3 do 8 mm.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE