Materace ortopedyczne pomagają uzyskać zdrowy wypoczynek

Materace ortopedyczne pomagają uzyskać zdrowy wypoczynek

Rozpoznanie naszych potrzeb jeśli chodzi o osiągnięcie spokojnego snu jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia komfortowej nocy. Co jest idealne dla jednej osoby może nie być odpowiednie dla nas – mając na uwadze, że bóle i dolegliwości zawsze wymagają szczególnej uwagi.

Odzyskać swój sen

Materace ortopedyczne zaspokajają potrzeby tych, którzy cierpią z powodu dyskomfortu, szczególnie pleców i stawów. Tego typu bóle potrzebują szczególnego uwzględnienia, by móc osiągnąć spokojny wypoczynek i właśnie materac ortopedyczny może w tym pomóc. Badania wykazały, że jakość wsparcia materaca zaczyna osłabiać się po 7 latach. Na 8. rok nowy materac jest niezbędny dla spokojnego snu, a ortopedyczny materac może być lekarstwem na niekomfortowe spanie.

Twarde wsparcie

Materace ortopedyczne są twarde. Zaprojektowane tak, by zapewnić nam maksymalne wsparcie przez całą noc, delikatnie podpierając plecy i stawy w celu zminimalizowania bólu i dolegliwości. Twarde wsparcie rozprowadza wagę ciała, by zmniejszyć nacisk na kręgosłup, łagodzi bolesne punkty nacisku i pomaga utrzymać naturalne ułożenie kręgosłupa.
Największy poziom wsparcia otrzymują te części ciała, które są najczęściej nośnikami wagi w czasie leżenia. Natomiast szyja, plecy, biodra i dolne części ciała są specjalnie podpierane, by zapewnić nam komfortowy sen.

Idealna jędrność

Dzięki badaniom w dziedzinie ortopedii, które koncentrują się przede wszystkim na zgłębianiu chorób i deformacji kręgosłupa oraz stawów, ortopedyczny materac jest specjalnie projektowany do rozwiązywania problemów, przez które cierpią nasze nocne.
Jako materac twardy oferuje specjalne wsparcie dla ciała, a zwłaszcza dla pleców, nie pozwalając, by tułów zatopił się w nim, jak to często bywa przy zbyt miękkich materacach.

Relaks gwarantowany

Zapewnienie sobie odpowiedniego wsparcia w nocy jest kluczem do rozluźnienia mięśni i stawów całego ciała. Gdy nasze ciało jest w stanie odpocząć w naturalnej pozycji, która promuje optymalne wyrównanie kręgosłupa, mięśnie mogą odpocząć. Gdy materac nie jest odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb, mięśnie muszą pracować całą noc, próbując utrzymać ciało w odpowiedniej równowadze. Często to jest właśnie powodem, dla którego budzimy się obolali w godzinach porannych.
Nasz kręgosłup jest odpowiedzialny za wspieranie całego ciała i różnych jego funkcji przez cały dzień, więc zapewnienie mu relaksu w nocy ma zasadnicze znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia. Jeśli materac nie wspiera nas w sposób ortopedyczny, może prowadzić do zwiększania bólu.

Łagodny sen

Ortopedyczny materac może pomóc na wiele sposobów w osiągnięciu spokojnego snu, na jaki zasługujemy. Poprzez zapewnienie delikatnego poziomu twardości pomaga nam leżeć w najlepszej pozycji dla kręgosłupa.

Materace ortopedyczne są najlepszym wyborem dla osób cierpiących na wszelkie bóle i dolegliwości, zwłaszcza takie, które nasilają się w porze nocnej. Oferują one wsparcie niezbędne dla dobrego snu. Szeroki wybór takich modeli oferuje np. sklep Materace Koło.
 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Impregnacja Drewna: poznaj różne sposoby
Materac: gwarantem zdrowego snu
Zdrowe Zioła: Własne uprawy
Jesienne Porządki: wybieramy akcesoria
Korek Samoprzylepny: prosty sposób na odświeżenie wnętrza