Masaż leczniczy i relaksacyjny – poznaj jego zalety

Masaż leczniczy i relaksacyjny – poznaj jego zalety

Masaże stosowane są w celu relaksacji, ale też mają wpływ na nasze zdrowie i urodę. Jakie są rodzaje masażów i jak wpływają na nasz organizm?

Masaż leczniczy

Jedną z podstawowych form masażu jest masaż leczniczy, który wykorzystywany jest przede wszystkim do uśmierzania bólów różnego rodzaju – najczęściej stosowany jest przy bólach stawów czy mięśni. Jednak masaże lecznicze mogą być stosowane również przy migrenach oraz bólach brzucha. Najczęściej takie masaże oferowane są w gabinetach rehabilitacyjnych.

Masaże lecznicze zalecane są również przy problemach z nadmierną opuchlizną kończyn, której powodem jest między innymi zastój wody w organizmie.

Masaże relaksacyjne

Masaże relaksacyjne mają na celu przede wszystkim poprawienie naszego samopoczucia. Często takiemu masażowi towarzyszy muzyka relaksacyjna lub aromaterapia, które łącznie dają bardzo dobre efekty. Często masaże relaksacyjne zalecane są również przy bólach mięśni czy nerwobólach wywołanych przez stresujący tryb życia czy np. chwilowe napięcie, które niekorzystnie wpłynęło na nasz organizm.

Masaże dla urody

Masaże mogą też wpływać na naszą urodę. Potwierdzone jest to, że przy nakładaniu kosmetyków odżywczych i nawilżających, masaż powoduje lepsze wchłanianie się składników aktywnych tych kosmetyków. Masaże także pobudzają krążenie, co sprawia, że skóra jest lepiej dotleniona, a składniki odżywcze lepiej rozprowadzone po ciele. To ma korzystny wpływ na wygląd naszej skóry. Oprócz tego są masaże stosowane przy ujędrnianiu ciała oraz wtedy, gdy chcemy pozbyć się cellulitu. Zobacz również: Jak znaleźć najlepszy salon urody na śląsku?

Więcej informacji o poszczególnych rodzajach masażu można znaleźć na portalu moment.pl, za pomocą którego można też szybko zarejestrować się na wizytę u wybranego przez siebie masażysty.

 
ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE