Makijaż walentynkowy – subtelny czy zdecydowany?

Makijaż walentynkowy – subtelny czy zdecydowany?

Walentynki to okazja, na która warto wykonać wyjątkowy makijaż – najlepiej zmysłowy i pociągający. Jednak każda z nas jest inna. Jaki zatem wybrać makijaż walentynkowy , by wyglądać i czuć się pięknie?

Makijaż walentynkowy, czyli jaki?

Walentynkowy makijaż nie musi być tym samym, co klasyczny makijaż wieczorowy. Powinien za to podkreślać naszą kobiecość i dodawać urodzie zmysłowości. Z reguły makijaże wybierane na Walentynki są nieco mocniejsze niż te codzienne, ale nie jest to zasada, której nie możemy złamać.

Charakterystyczne elementy makijażu walentynkowego

Na randce i podczas romantycznej kolacji absolutnie najistotniejsze są oczy. To właśnie im należy poświęcić najwięcej uwagi, dobierając kosmetyki kolorowe. Klasyczny, uwodzicielski i zmysłowy look uzyskamy malując kocie oko, czyli wykonując uniesioną kreskę „ptaszka” ciemnym eye-linerem wzdłuż linii górnej powieki. W delikatniejszej wersji powieki wystarczy musnąć jasnym lub cielistym cieniem, o wykończeniu matowym lub świetlistym.

W wersji cięższej, typowo wieczorowej, stawiamy na makijaż smoky eye, a więc do kreski obowiązkowo dołączamy ciemne, przydymione cienie, które rozcieramy nad kreską i powyżej powieki. W Walentynki możemy pokusić się także o użycie zalotki lub dokleić do rzęs dodatkowe kępki.

Pamiętajmy, że ciemny i wytworny makijaż oczu bardzo często wystarczy, by dodać sobie zmysłowego wyglądu. Wtedy uważamy na makijaż ust. W Walentynki aż kusi, aby nałożyć na nie czerwoną lub karminową pomadkę, ale nie w połączeniu ze smoky eye lub innym wyrazistym makijażem oka. Soczysta, krwista pomadka owszem – ale tylko pod warunkiem nieco delikatniejszych oczu (zalotnie wytuszowane, z czarną kreską i rozświetlającym cieniem).

Przed wyjściem na Walentynki nie zapomnijmy również o fluidzie, który nada skórze twarzy równomiernego kolorytu. Policzki zaś czekają na obowiązkowe muśnięcie różem, ewentualnie rozświetlaczem, o ile nie użyłyśmy go wcześniej w makijażu oczu.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE