Makijaż permanentny ust – co warto wiedzieć?

Makijaż permanentny ust – co warto wiedzieć?

Makijaż permanentny ust to rodzaj tatuażu, który będzie utrzymywał się na wargach przez kilka lat. Służy nie tylko wygodzie, ale i poprawie wyglądu. Dzięki temu zabiegowi możemy zmienić kształt ust, np. złagodzić lub wyostrzyć kontury lub nieco powiększyć wargi. Permanentny makijaż ust polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika, dzięki czemu usta nabierają upragnionego kolorytu i kształtu. Zabieg wykonuje się w gabinetach kosmetycznych i w gabinetach medycyny estetycznej. Osoby, które decydują się na taką korektę czy też podkreślenie urody powinny pamiętać, że dobry makijaż permanentny ust zakłada uzyskanie naturalnego efektu.

Przed zabiegiem

Każdy makijaż permanentny kosmetyczka tudzież lingerystka poprzedza rozmową z klientem o jego stanie zdrowia. Zabiegowi nie mogą poddać się m.in. kobiety w ciąży, chore na anemię, przechodzące właśnie infekcję czy przyjmujące niektóre leki oraz sterydy.

Jeśli możemy bez przeszkód wykonać makijaż permanentny, na kilka dni przed nim musimy zażywać lek przeciwko opryszczce. Usta wymagają także delikatnego peelingu i nawilżenia kremem.

W trakcie zabiegu

Wargi przed rozpoczęciem makijażu smarowane są kremem znieczulającym, który poza tym obkurcza naczynia krwionośne. W zależności jednak od odporności na ból, zabieg może być niekomfortowy, a wręcz bolesny.

Po zabiegu

Po wykonaniu makijażu permanentnego, trzeba nastawić się na wyjątkową dbałość o usta. Codziennie należy nakładać na nie krem lub maść ochronną i przyśpieszającą gojenie. Płyny przez pewien czas pijemy wyłącznie przez słomkę, nie można też spożywać ostrych potraw. Niewskazane jest poza tym przebywanie na słońcu, ze względu na ryzyko odbarwień. Makijaż permanentny ust to zabieg dwuetapowy – po złuszczeniu się naskórka w pierwszym etapie, udajemy się do gabinetu na uzupełnienie pigmentu.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE