Makijaż dla początkujących – malowanie brwi kredką

Makijaż dla początkujących – malowanie brwi kredką

Trendy w makijażu zmieniają się jak w kalejdoskopie. Pomimo tego, warto jest znać podstawowe techniki, takie jak choćby malowanie brwi kredką.

Jaką techniką wykonać makijaż dla początkujących kredką do brwi?

Stylizacja brwi może zostać wykonana kredką do brwi. Makijaż dla początkujących przy jej wykorzystaniu będzie subtelny, ale należy nauczyć się sprawnego posługiwania tym kosmetykiem. Może zdarzyć się, że kredka do brwi da efekt karykaturalnych, zbyt mocnych, nierównych kresek.

Ważna jest nie tylko technika, ale również sam dobór tonacji kredki. Jej kolor nie może być ciemniejszy o więcej niż dwa tony od naturalnego odcienia brwi. Chodzi przecież o to, by wydobyć ich głębię, a nie o zbyt mocne zaznaczenie.

Sprawdź, jak konturować brwi

Kredka do brwi nie może być zbyt miękka, ponieważ wtedy może zbytnio się rozmazywać, przez co konturowanie brwi zniekształci łuk brwiowy. Nie może być również zbyt twarda, bo zostawi za mocne rysy, a nawet może spowodować podrażnienie skóry.

Jak konturować brwi? Ten zabieg kredką najlepiej realizować krótkimi, szybkimi i niezbyt mocnymi ruchami. Malowanie powinno przebiegać zgodnie z kierunkiem rośnięcia brwi, czyli od kącika oka do skroni. W pierwszej kolejności należy zarysować kontur brwi, a dopiero potem wypełniać środek. Nadmiar kredki z powodzeniem można usunąć patyczkiem bądź wacikiem. Na koniec warto rozczesać brwi gęstą szczoteczką. 

Pamiętajmy, że dobrze dopasowana kredka do brwi pozwoli na makijaż dla początkujących z pełnym powodzeniem. To jeden z kosmetyków, którym można wypełnić ubytki w brwiach, na przykład po nieudanej regulacji, ale też pogrubić czy wydłużyć ich linię.

Brwi a kształt twarzy

Okazuje się, że moda to nie wszystko. Aby poprawnie wykonać makijaż dla początkujących, należy pamiętać, że kształt brwi musi być zawsze idealnie dopasowany do owalu twarzy. Brwi nadają przecież wyrazistości naszemu spojrzeniu. Są również czynnikiem, który wpływa na atrakcyjność zewnętrzną. Do twarzy owalnej najlepiej pasują brwi o łagodnym, nieco zaokrąglonym łuku. W przypadku twarzy okrągłej lepiej sprawdzą się brwi przypominające trójkąt. Twarz pociągła stanie się łagodniejsza, kiedy brwi będą prawie proste, a ta trójkątna nabierze wyrazistości, gdy brwi zostaną uniesione lekko ku górze.

Kiedy wiemy już, jaki kontur brwi pasuje do naszego kształtu twarzy, podejmijmy próby idealnego makijażu. O tym, jak konturować brwi, przekonaliśmy się już w powyższej części artykułu. Pamiętajmy również, że do perfekcji dochodzi się metodą prób i błędów. Nikt nie daje gwarancji uzyskania idealnego wyglądu brwi podczas wykonania pierwszego makijażu, ale taki efekt uzyskamy z całą pewnością łatwiej, kiedy zastosujemy dobrej jakości, dedykowane kosmetyki.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE