Makijaż dla okrągłej twarzy: zobacz, jak podkreślić swoje atuty bronzerem!

Makijaż dla okrągłej twarzy: zobacz, jak podkreślić swoje atuty bronzerem!

Poznaj tajniki makijażu dla okrągłej twarzy i zobacz, jak możesz ją wyszczuplić przy pomocy jednego kosmetyku – bronzera!

Bronzer – niezbędny kosmetyk w makijażu okrągłej twarzy

W makijażu okrągłej twarzy znaczącą rolę odgrywa bronzer lub zwykły puder matujący, z tym że w odcieniu ciemniejszym od tego, który stosujesz do zmatowienia skóry. Jeśli decydujesz się nie na bronzer, ale puder matujący, zadbaj o to, by jego odcień był  ciemniejszy minimum o jeden ton od tego, który aplikujesz na całą twarz. Dzięki tym produktom możesz grę światłocienia i kontrast przełożyć na twarz i w ten sposób optycznie ją wyszczuplić i nadać pożądanych kształtów. Zamiast bronzera lub pudru matującego możesz zaopatrzyć się w specjalną paletę do konturowania twarzy. Przykładem profesjonalnej palety do modelowania jest Infallible Sculpt Contour L’Oréal Paris, zawierająca puder w jasnym i ciemnym odcieniu.

Zanim przystąpisz do makijażu wyszczuplającego twarz

Posługując się bronzerem, pudrem matującym lub paletą do konturowania, możesz uzyskać bardzo zbliżony efekt. Mniejsze znaczenie ma rodzaj produktu. O wiele ważniejszą rolę odgrywa jego formuła i sposób aplikacji. Sięgnij zatem po taki kosmetyk, którego używanie nie będzie dla Ciebie wyzwaniem. W tym celu możesz zdecydować się na kosmetyki w płynie lub w formie stałej, czyli kompaktowe. Dodatkowo, upewnij się, że wybrane przez Ciebie produkty mają zimny odcień. Zdecydowanie unikaj tych, które wpadają w pomarańcz lub mają ciepłe pigmenty, ponieważ wtedy nie uzyskasz pożądanego efektu. Obok kosmetyków do konturowania, zadbaj o odpowiedni pędzel. Powinien być zbity, krótki i płaski. Dzięki temu umożliwi precyzyjne posługiwanie się nim i aplikację produktu. Po odpowiednim przygotowaniu się do konturowania, możesz przystąpić do tej czynności.

Jak wyszczuplić okrągłą twarz?

Główna zasada konturowania twarzy polega na tym, że przyciemnia się te miejsca, które chce się ukryć, a rozjaśnia te, które mają zostać podkreślone i wydobyte. W tym celu ciemny puder aplikuje się pod kości policzkowe, wzdłuż linii żuchwy i nosa oraz przy skroniach. W ten sposób twarz zyskuje symetryczny kształt i równe rysy. W przypadku twarzy okrągłej, należy zwrócić uwagę na jeden, nieco inny szczegół. Mianowicie, rysując linię pod kośćmi policzkowymi, należy nanieść ją kierując się od górnej części ucha i schodząc na dół w kierunku brody. Oczywiście nie zapomnij o tym, aby produkt dobrze rozetrzeć. Blendując puder unikniesz nieestetycznie wyglądających plam, sprawisz, że cały makijaż będzie wyglądać bardzo naturalnie, a dodatkowo wysmuklisz twarz, a o to właśnie chodzi w makijażu okrągłej twarzy.

Inne sposoby na wyszczuplenie okrągłej twarzy

Konturowanie twarzy to jeden z najlepszych sposobów na to, aby optycznie wysmuklić okrągłą twarz. Możesz go wykorzystywać w codziennym makijażu, ale też zastosować inne triki. Podobne zastosowanie ma puder z rozświetlającymi drobinkami, który zaaplikowany nad bronzerem, na szczyty kości jarzmowych, podbija kontrast między miejscem zaciemnionym a rozświetlonym. W ten sposób twarz jeszcze bardziej się wyszczupla, a dodatkowo wygląda świeżo i promiennie. Możesz także zastosować zwykły puder do twarzy, z tym że w jaśniejszym o ton lub dwa odcieniu albo w żółtej pigmentacji. Naniesiony pod oczy i na środkową część twarzy również wzmacnia grę światłocienia na twarzy i sprawia, że zyskuje ona symetrycznych kształtów i wygląda na szczuplejszą.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Kształt Twarzy: jak go określić?
Twarz W Kształcie Gruszki / Trapezu: dobór fryzury i makijażu
Modelowanie Twarzy: poznaj wolumetrię
Okrągły Kształt Twarzy: dobór fryzury i makijażu
Twarz W Kształcie Serca: jaki makijaż dobrać?
Grzywka A Kształt Twarzy: jak dobrać odpowiednie cięcie