Leczenie nowotworów u psów

Leczenie nowotworów u psów

Warto wiedzieć, że wczesna diagnoza i odpowiednie leczenie dają szansę na pełne wyleczenie.

W tym artykule:

Przyczyny

Nowotwory u psów mogą mieć wiele możliwych przyczyn. Należą do nich czynniki środowiskowe – niezdrowe powietrze, mała ilość ruchu. Istotne jest również pożywienie. Tanie karmy z marketów zawierają dużą ilość konserwantów, które wpływają negatywnie na organizm zwierzęcia. Jeśli nasz pies codziennie przez kilkanaście lat zjada niezbyt zdrową czy wręcz sztuczną i szkodliwą karmę, choroby w wieku dojrzałym mogą pojawić się w każdej chwili. Trzeba liczyć się wówczas z tym, że koszty leczenia mogą być bardzo wysokie i przewyższyć oszczędności, jakie poczyniliśmy na taniej karmie. Z drugiej strony wyroki raka są niezbadane i czasami na tę straszą chorobę zapada świetnie żywiony specjalistyczną karmą pies, zaś niezbyt zadbany dożywa w zdrowiu 16 lat.

Leczenie

Podstawą jest trafna diagnoza. Jeśli u psa pojawią się niepokojące objawy, takie jak kaszel, gwałtowna utrata wagi, krwawienie z nosa, powiększone węzły chłonne, guzki na ciele czy krwawienia, koniecznie należy zgłosić się do weterynarza. Wykonuje się wówczas badania histopatologiczne, USG albo RTG oraz badania krwi. Leczenie polega zwykle na wycięciu zmienionych chorobowo obszarów oraz chemioterapii. Walkę organizmu z nowotworem wspierają również leki zawierające naturalne składniki: pierzgę pszczelą i paprykę habanero, które przyśpieszają samozniszczenie komórek nowotworowych i działają przeciwzapalnie. Bezpośrednim efektem stosowania leków z tymi składnikami jest zmniejszenie guzów. Warto wiedzieć, że lek na raka u psa, który zawiera naturalne składniki takie jak kapsaicyna, można stosować również profilaktycznie, jako uzupełnienie diety, szczególnie psów znajdujących się w grupie ryzyka.

Niestety, nie jesteśmy w stanie w 100% zapobiec wystąpieniu raka u psa. Możemy jednak zadbać o wczesne wykrycie i usunięcie guza oraz o odpowiednie leczenie. Dużą rolę odgrywa również profilaktyka: zbilansowana dieta wzbogacona o naturalne suplementy i regularne wizyty u weterynarza.

Artykuł przygotowany przy współpracy z producentem preparatu wspomagającego leczenie i profilaktykę chorób nowotworowych u psów Capsomasol.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE