Łazienka w stylu hiszpańskim

Łazienka w stylu hiszpańskim

Hiszpania to nie tylko wino, flamenco i walki z bykami. To także kraj, który od ponad stu lat może się pochwalić wizjonerskimi projektami architektonicznymi, przyciągającymi uwagę nawet najbardziej wybrednych koneserów sztuki. Od XIX-wiecznej wielkiej przebudowy Barcelony na modłę modernistyczną po zupełnie niedawną transformację industrialnego San Sebastián w stolicę europejskiego designu – Półwysep Iberyjski nie przestaje być źródłem inspiracji dla naśladowców.

Bliskość Barcelony w Twoim domu

Jeżeli masz artystyczną duszę i nie boisz się eksperymentować, to weź przykład z awangardowych Hiszpanów i zaaranżuj swoją łazienkę za pomocą ceramiki od Tubądzina. Zobacz, jak możesz to zrobić!

Najbardziej inspirujące hiszpańskie miasto to bez wątpienia „perła w koronie Morza Śródziemnego” – Barcelona. Choć większość turystów kojarzy ją przede wszystkim z zabytkową Dzielnicą Gotycką, elegancką Eixample lub urokliwą, położoną nad samym morzem Barcelonetą, to prawdziwi barcelończycy bez wahania wskażą, że żadna część ich miasta nie oddaje tak dobrze jego ducha, co Gracia. Wyjątkową sąsiedzką atmosferę bliskości, jaką od razu odczuwa się w tutejszych barach, piekarniach i warzywniakach, wzmaga lokalna architektura – eleganckie, niewysokie kamienice, na wąskich uliczkach stojące niemal na wyciągnięcie ręki od siebie.

Oddasz ten wspaniały klimat we własnej łazience dzięki ceramice z kolekcji Fondo. Ściany do połowy wysokości pokryj białymi płytkami ceramicznymi Oxford White. Obok nich świetnie będzie się prezentować dekor ścienny Fondo, ozdobiony wzorami charakterystycznymi dla dzielnicy wąziutkich balkonów. Dzięki temu, przygotowując się co rano na cały dzień pracy, będziesz mieć wrażenie, że wychodzisz wprost na ulice Barcelony.

Efekt San Sebastián w Twojej łazience

W ostatnich latach miłośników architektury najbardziej zachwyca niezwykła transformacja baskijskiego San Sebastián. Położony nad wodami Zatoki Biskajskiej dawny port z podupadającą dzielnicą przemysłową w ciągu ostatnich dwóch dekad przeistoczył się w najbardziej nowoczesne miasto Hiszpanii. Awangardowe budynki miejscowego uniwersytetu, centrum nanotechnologicznego, Międzynarodowego Centrum Fizycznego czy wielokrotnie nagradzanego w konkursach architektonicznych ośrodka kongresowego Kursaal stworzyły tak zwany „efekt San Sebastián”, który doprowadził do renesansu miasta.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE