Depilacja laserem w domu – na czym polega i czy jest trwała?

Depilacja laserem w domu – na czym polega i czy jest trwała?

Od pewnego czasu dużym powodzeniem cieszą się depilatory IPL, które stanowią alternatywę dla depilacji laserowej u kosmetologa. Na jakiej zasadzie działają i jakich efektów możemy się po nich spodziewać? Czym różnią się od urządzeń laserowych wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych?

Laser domowy – co to takiego?

Depilator laserowy do użytku domowego działa w oparciu o technologię IPL. Zabieg z jego wykorzystaniem to inaczej fotoepilacja, czyli depilacja świetlna, w której kluczową rolę odgrywa wiązka światła. Jest ona kierowana do cebulki włosa, gdzie kumuluje się w melaninie, po czym powoduje osłabienie cebulki i wypadnięcie włosa. Metoda ta zapewnia trwałość i skuteczność, choć istnieją oczywiście pewne ograniczenia, przez które nie dla każdego będzie ona odpowiednia.

Wiele osób zastanawia się, czy aby depilator laserowy do użytku domowego nie jest jedynie półśrodkiem. Czy ta inwestycja ma sens? A może lepiej pofatygować się na kilka zabiegów do gabinetu kosmetycznego i oddać w ręce profesjonalistów?

Okazuje się, że depilacja w technologii IPL urządzeniami konsumenckimi do samodzielnego stosowania może dawać te same efekty, co zabiegi w gabinecie pod okiem kosmetologa lub dermatologa. Wszystko zależy od jakości i klasy sprzętu – oszczędność na tym polu może nam się zwyczajnie nie opłacać. Poza tym fotoepilacja usuwa jedynie ciemne włoski z dużą ilością barwnika. Nie nadaje się do usuwania owłosienie w kolorze jasnym, rudym i siwym. Nie można też stosować jej, jeśli posiadamy najciemniejszy VI fototyp skóry, gdyż zabieg spowoduje oparzenia.

Depilacja laserem domowym – jakie daje efekty?

Fotoepilacja w domu za pomocą dobrego jakościowo urządzenia i przy właściwym użytkowaniu będzie tak samo skuteczna jak zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Przynajmniej jeśli chodzi o efekt gładkiej skóry. Zastosowana technologia jest też bezpieczna dla pierwszych pięciu fototypów skóry. Co więcej, niektóre salony kosmetyczne również proponują usuwanie owłosienia urządzeniami w technologii IPL, czyli przy użyciu wiązki światła.

Należy wówczas zdecydować się czy zależy nam właśnie na tej metodzie czy może wolimy depilację wiązką lasera. Tzw. laser domowy nie jest bowiem tym samym urządzeniem, co tradycyjny laser wykorzystywany w gabinetach. Ten ostatni niszczy cebulkę włosa doszczętnie, zapewniając trwałą gładkość. Po depilacji laserem domowym cebulka regeneruje się, dlatego trwalsze efekty jesteśmy w stanie uzyskać niekiedy dopiero po kilkunastu zabiegach.

Co wyróżnia urządzenia IPL do depilacji domowej?

Lasery domowe w technologii IPL są bezpieczne i proste w użytkowaniu. Ich obsługa nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności ani kwalifikacji. Dzięki dołączonym nasadkom o różnych kształtach i wielkościach możliwe jest usunięcie owłosienia także z okolic bikini i skóry twarzy. Zabiegi początkowo powtarza się co 2, a później co 4-8 tygodni.

Ceny urządzeń do depilacji domowej wahają się w granicach 1000-2500 tys. złotych. W zależności od tego, z jakiej części ciała owłosienie chcemy zlikwidować, warto przeliczyć, co będzie bardziej opłacalne – zakup własnego sprzętu na lata czy wykupienie serii zabiegów profesjonalnym laserem w gabinecie kosmetycznym. Z drugiej strony, z lasera domowego może skorzystać więcej osób, koszt jednostkowy spada więc proporcjonalnie do liczby użytkowników.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *