Wybieramy stojaki na kwiaty do domu i na taras, na co zwrócić uwagę?

Wybieramy stojaki na kwiaty do domu i na taras, na co zwrócić uwagę?

Kwiaty stanowią ważny element dekoracyjny wnętrz i nadają pomieszczeniom przytulnego charakteru. Roślinny mają także dobry wpływ na mikroklimat panujący w domu, gdyż oczyszczają powietrze i poprawiają samopoczucie. Zamiast ukrywać je na parapecie za firanką, znacznie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie stojaka na kwiaty. Jaki będzie odpowiedni? Podpowiadamy!

Kwietnik – czym się kierować przy wyborze?

Kwiaty to wyjątkowa ozdoba każdego wnętrza niezależnie od stylu aranżacji. Warto więc zadbać o odpowiednią oprawę, aby wyeksponować ich piękno w całej okazałości. Jeszcze do niedawna służyły do tego dekoracyjne doniczki, które obecnie zostały zastąpione efektownymi kwietnikami. To nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także jeden z najgorętszych trendów w branży wnętrzarskiej.

Stojaki na kwiaty sprawdzą się jako modny dodatek zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych czy industrialnych aranżacji. Na rynku znajdziesz bowiem ogromny wybór modeli, które zachwycają swoją formą, przez co będą efektownym urozmaiceniem przestrzeni.

Kwietniki

Kwietniki nie powinny tylko cieszyć oczy. Podczas zakupu kwietnika powinieneś również zwrócić uwagę na:

  • materiał wykonania – największą popularnością cieszą się kwietniki drewniane i metalowe. Jeżeli zamierzasz ich używać na tarasie, sprawdź, aby były zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi;
  • sposób montażu – w niewielkich pomieszczeniach najlepszym rozwiązaniem będą kwietniki na ścianę, które zajmują niewiele miejsca. Jeżeli warunki na to pozwalają, warto wykorzystać stojak na kwiaty ustawiony na podłodze, aby stworzyć ozdobny kącik zieleni;
  • rodzaj konstrukcji – w sprzedaży są dostępne pojedyncze kwietniki oraz konstrukcje wyposażone w kilka stanowisk. Przed zakupem musisz więc uwzględnić, jak dużo miejsca potrzebujesz do stworzenia dekoracji kwiatowej.

Jaki model kwietnika wybrać?

Stojak na kwiaty to ważny element dekoracyjny, dlatego powinien stylistycznie pasować do pozostałej aranżacji. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie kwietnik metalowy, charakteryzujący się prostą konstrukcją. Takie modele sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, skandynawskim, a także klasycznym i industrialnym.

Na taras lub do ogrodu sprawdzi się kwietnik drewniany wyposażony w kilka stanowisk. Modne są konstrukcje składające się z zestawu skrzynek zamontowanych na prostym stelażu. Taki stojak na kwiaty jest nie tylko funkcjonalny, ale także trwały i odporny na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Ponadto wyróżnia się też atrakcyjnym designem, który będzie ciekawym urozmaiceniem tarasu.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *