Kwiaty we włosach – hit sezonu letniego

Kwiaty we włosach – hit sezonu letniego

Chociaż może nie wszyscy pamiętają czasy, kiedy Czerwone Gitary wylansowały przebój „Kwiaty we włosach”, to wszyscy muszą przyznać, że kwiatowy trend, tak, jak przed laty, tak również i dziś jest jednym z hitów sezonu letniego.

Skąd się wziął „kwiatowy” trend?

Oczywiście, jak to często bywa, trend przywędrowywał z Hollywood. Choć w modzie pojawia się co kilka dekad, tym razem kwiaty na ubraniach, a ostatnio również we włosach, robią prawdziwą stylistyczną furorę za sprawą gwiazd showbiznesu, które, w kwiatowych kreacjach, zaczęły pojawiać się na amerykańskich festiwalach muzycznych, np. Coachella.

Poznajmy boho-chic

Kwiaty na ubraniach i wpięte we włosy to jeden z elementów wykreowanego już w 2004 roku przez projektantów stylu boho-chic, czyli dziewczyny rodem z bohemy. Jego miłośniczkami są od dawna takie nazwiska, jak legendarna Kate Moss, Mischa Barton, czy ostatnio – Nina Dobrev. Co cechuje boho-chics? Między innymi: dziewczęce pastele, ale i wydatne kolory ziemi, długie zwiewne spódnice i naturalnie pokręcone włosy z uroczymi dodatkami w postaci kolorowych kwiatów lub dziewczęcych wianków.

Wianek zamiast welonu?

Choć obecnie wplecione we włosy kwiaty są bardzo modne, niekoniecznie trzeba na ich rzecz rezygnować z klasycznych fruzur, szczególnie podczas wielkich wyjść. Okazałe wianki, ale i pojedyncze, wpięte kokieteryjnie we włosy kwiaty, będą w tym sezonie albo ciekawą alternatywą, albo romantycznym dodatkiem do tradycyjnego ślubnego welonu. Świetnie sprawdzą się też, jako piękna ozdoba niemal każdej fryzury na szaloną wakacyjną imprezę nad morzem czy jeziorem i oczywiście – na letnim festiwalu muzycznym!

Zobacz nasze propozycje na „kwiatowy” trend we włosach.

zdjęcia: shutterstock

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE