Kwas hialuronowy – skuteczny sposób na zmarszczki?

Kwas hialuronowy – skuteczny sposób na zmarszczki?

Chyba nie ma osoby, która nie chciałaby zatrzymać nieuchronnego upływu czasu. Właśnie przez to pragnienie często wydajemy bajońskie sumy na specyfiki mające zatrzymać młody wygląd na dłużej lub poddajemy się bolesnym zabiegom chirurgicznym. Czy istnieje jakiś nieinwazyjny sposób na to, aby młodziej i pięknej wyglądać? Naukowcy zapewniają, że tak, co więcej, twierdzą, że właśnie oni odkryli sekret „wiecznie” młodej skóry. Przekonajmy się zatem ile w tym wszystkim prawdy.

Czym jest krem z kwasem hialuronowym?

Krem na zmarszczki – to kuracja odmładzająco – regenerująca w kremie przeznaczona do codziennej pielęgnacji skóry, szczególnie dojrzałej i wymagającej silnego odżywienia. Istnieją dwie formuły kremu – jedna polecana jest na dzień, druga na noc.

Skład kremów na zmarszczki

W składzie kremów znajdziemy wiele wartościowych składników. Najkorzystniejszym dla młodego wyglądu skóry jest chyba intensywnie nawilżający i wygładzający kwas hialuronowy, o którym szerzej pisaliśmy tutaj. Ponadto, w formule przeciwzmarszczkowej znajdziemy często też odpowiedzialny za elastyczność skóry i chroniący ją przed wiotczeniem kolagen. Skład specyfiku wzbogacono także o cenne oleje – nasycony przeciwdziałającymi starzeniu antyoksydantami olej z awokado oraz głęboko odbudowujący skórę olej z ogórecznika. Całość wypełnia również także wygładzający d-pantenol.

Jak to działa?

Według producentów kremów na zmarszczki, cały jego sekret polega na przenikaniu mikrocząsteczek kremu w głąb skóry. Na formułę tę składają się bowiem mikrocząsteczki 200 razy mniejsze od pora skóry, co ma pozwalać odmładzającym substancjom aktywnym wnikać pod skórę bez użycia przyrządów chirurgicznych. Według sztabu producentów gwarantuje to przewagę produktu nad tradycyjnymi kremami, które, ze względu na zbyt duży rozmiar cząsteczek je tworzących, nie są w stanie przeniknąć przez skórę.

Czy warto spróbować?

Nowe kremy na zmarszczki to zupełna nowość na polskim rynku, nie jesteśmy więc jeszcze w stanie powiedzieć o niej wiele z własnego doświadczenia. I choć nie wierzymy w cuda, to zapewnienia producentów brzmią dla nas interesująco.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Depilacja: sposoby na skuteczne usuwanie owłosienia
Laserowa Depilacja: pozbądź się niechcianego owłosienia
Depilacja Laserowa: jak wygląda zabieg?
Młoda Skóra: jak zachować ją na dłużej?
Hamamelis: poznaj jego właściwości
Skincode Essentials: sprawdź nową linię kosmetyków