Kwas hialuronowy nie ma sobie równych w terapii przeciwzmarszczkowej

Kwas hialuronowy nie ma sobie równych w terapii przeciwzmarszczkowej

Kwas hialuronowy to aktywny składnik kremów nawilżających i przeciwzmarszczkowych, który jest uznawany za jeden z najbardziej skutecznych składników. Zobacz dlaczego jest tak ceniony i co dokładnie sprawia, że nawilża skórę w sposób długotrwały.

Kwas hialuronowy pomaga na zmarszczki

Kwas hialuronowy ma właściwości wiążące wodę i jest cząsteczką higroskopijną. Potrafi przyciągać cząsteczki wody i to jest jego najważniejsza cecha. Odpowiada on za nawilżenie skóry i jej kondycję ogólną. Jego potoczna nazwa to wypełniacz, bo istotnie takie jego jego działanie. Wypełnia on skórę i daje bardzo dobre efekty, nie tylko na powierzchni skóry, ale wnikając głęboko do warstw podskórnych.

Może być używany przez każdą grupę wiekową, a jest najbardziej popularny wśród kobiet o cerze dojrzałej. Już po 25 roku życia, zaleca się stosowanie takich kremów. Nie ma skutków ubocznych, a jego stosowanie jest całkiem bezpieczne.

Kwas hialuronowy działając jak wypełniacz, wypełnia zmarszczki, sprawiając, że są one płytsze. Ten kwas jest naturalnym budulcem skóry, ale z każdym rokiem jest go coraz mniej, dlatego trzeba go uzupełniać. Najlepiej w postaci kremów lub skoncentrowanego serum z kwasem hialuronowym.

Jaki wybrać krem z kwasem hialuronowym?

Najlepiej gdy jest to krem zawierający także inne substancje jak ceramidy, peptydy czy retinol. Aktywne składniki to gwarancja skutecznego działania na skórę. Bardzo dobra formuła to serum z kwasem hialuronowym. Serum to bardziej skoncentrowana postać kremu, o bardziej płynnej konsystencji. Stosowane na przykład na noc, ma szansę aktywnie działać na głębokie warstwy skórne, dzięki czemu skóra jest bardziej odżywiona.

Należy jednak pamiętać, że serum stosujemy jako pierwsze, a po nim dopiero krem. Taki sposób stosowania zapewnia prawidłowe działanie. Aktywne substancje z serum, wnikają wgłąb skóry, a warstwa kremu zapobiega utlenianiu się składników na powierzchni skóry. Serum jest obecnie popularną i cenioną formułą, głównie ze względu na swoją skuteczność, a także przyjemną konsystencję.

Jak całościowo dbać o skórę, aby zapobiegać zmarszczkom?

Używanie dobrych jakościowo kremów to jedno, a prawidłowe nawyki pielęgnacyjne to drugie. Każdego dnia trzeba mieć wypracowane rytuały z dbaniem o skórę. Cera powinna być dokładnie oczyszczona wieczorem, a także rano. Wieczorem dochodzi kwestia wykonania demakijażu przy użyciu płynu micelarnego lub delikatnego płynu do demakijażu. Tylko dobrze oczyszczona skóra jest gotowa do dalszych zabiegów.

Warto używać kosmetyków wielofunkcyjnych, na przykład kremów z kwasem hialuronowym, witaminą C i filtrami UV. Taka ochrona stosowana na skórę codziennie rano, to podstawa pielęgnacji. Ochrona przed słońcem to niezwykle ważny element dbania o cerę, często zaniedbywany. A szkoda, bo fotostarzenie się skóry znacząco wpływa na jej degenerację. Dlatego w kremach z aktywnymi składnikami należy szukać także filtrów UV.

Świadomość procesów starzenia się skóry pod wpływem słońca jest tu niezwykle istotna, bo będzie mobilizacją do codziennej ochrony skóry przed promieniami słonecznymi.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *