Kupujemy pierwsze rolki dziecięce

Kupujemy pierwsze rolki dziecięce

Lista zalet skatingu jest długa, dlatego kiedy zdecydujesz się rozpoczęcie przygody z rolkami, sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. W przypadku sprzętu dla początkujących sportowców, warto wybierać rolki dziecięce renomowanych producentów. Produkty budżetowe dostępne w supermarketach nie zawsze posiadają odpowiednie certyfikaty, a wykonane z tańszych tworzyw mogą powodować dyskomfort podczas jazdy. Zła wentylacja, plastikowe kółka, podatne na odkształcenia linery czy niesolidne szyny nie tylko zniechęcą dziecko do jazdy, ale mogą negatywnie wpływać na jego poczucie bezpieczeństwa.

Jakie rolki dziecięce wybrać?

Rolki dziecięce

Jeżeli nie posiadasz fachowej wiedzy na temat sprzętu sportowego, wybierając rolki dziecięce warto dokładnie zapoznać się z ich specyfikacją techniczną, opisem producenta lub zaczerpnąć rady u sprzedawcy. Szybko dowiesz się, że to, co najważniejsze w rekreacyjnych rolkach dla dzieci, to:

  • poliuretanowe kółka o optymalnej twardości, które amortyzują wstrząsy, a jednocześnie poprawiają kontrolę,
  • aluminiowe lub kompozytowe płozy – te pierwsze są wygodne gwarantują lepszą zwrotność kółek, drugie są wygodne, ale przenoszą drgania,
  • hard shell – sztywny but wykonany z plastiku, który trzyma stabilnie stopę oraz kostkę,
  • idealnie dopasowany rozmiar – w przypadku dzieci ta kwestia bywa często problematyczna. Zdarza się, że but pasujący w tym sezonie, w kolejnym będzie już za mały. Producenci rolek znaleźli jednak rozwiązanie tej kwestii, proponując rolki dziecięce regulowane nawet o 3 rozmiary,
  • sznurówki zamiast klamer – choć wydają się mniej komfortowe i bardziej pracochłonne podczas zapinania, to jednak zdecydowanie lepiej pozwalają dopasować but do stopy oraz nogi dziecka.

Pomóż dziecku uwierzyć we własne możliwości, poczuć się pewnie na 8 kółkach i być może zaszczepić w nim pasję na całe życie. Wybierz rolki dziecięce z Asport.pl od producentów, którym można zaufać.

Aby było bezpiecznie

Wybór certyfikowanego sprzętu, wyprodukowanego z zachowaniem określonych norm i parametrów, to pierwszy krok do zapewnienia dziecku bezpiecznej rozrywki. Drugim jest wyposażenie go w akcesoria ochronne:

  • lekki kask z wentylacją i zapięciem,
  • plastikowe ochraniacze wypełnione gąbką na nadgarstki, łokcie oraz kolana,
  • rękawiczki z wbudowanymi usztywnieniami.

Kolorowe akcesoria na pewno zachęcą malucha do jazdy w pełnym ekwipunku, a rodzicom pozwolą spokojnie obserwować poczynania młodego sportowca.

Podczas zakupu zwróć również uwagę na parametr ABEC. To system klasyfikacji łożysk, który określa osiągi danego sprzętu. Oczywiście w przypadku malucha, który dopiero podejmuje wyzwanie, oczywistym wyborem będą delikatne, nierozwijające dużych prędkości rolki dziecięce. ABEC1 to znak dla rodzica, że dany produkt nadaje się nawet dla 4- czy 5-latków.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE