Jak urządzić modną kuchnię w 2021 roku?

Jak urządzić modną kuchnię w 2021 roku?

Trendy wnętrzarskie pod kątem kuchni zmieniają się bardzo dynamicznie. Odważne kolory, coraz lepsze materiały, kamień i drewno, spieki kwarcowe – elementów do omówienia jest naprawdę wiele. Jak urządzić modną kuchnię w 2021 roku? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Układ kuchni – kuchnia otwarta rządzi

Z uwagi na coraz mocniej ograniczone metraże i dynamicznie rosnące ceny mieszkań wiele osób decyduje się na zakup mieszkania, którego układ wymusza kuchnia otwarta na salon. Przestrzenie nieograniczone ścianami wydają się większe i dają więcej oddechu domownikom. Należy jednak rozważyć, czy to rozwiązanie sprawdzi się w naszym przypadku. Gotowanie bardziej intensywnie pachnących potraw, takich jak kapusta, wątróbka czy mięso może doprowadzić do tego, że zapachy będą rozchodzić się po wszystkich pomieszczeniach. Warto wówczas sięgnąć po mocny, dobry jakościowo okap.

Biel, czerń, szarość, beż – kolory kuchni w 2021 roku

Kuchnie 2021 roku są zdecydowanie odważniejsze niż to, co pamiętamy jeszcze sprzed kilku lat. Dla tych, którzy uwielbiają barwy we wnętrzach, projektanci przygotowali kuchnie w odcieniach błękitu, oliwkowej zieleni, pastelowego różu ze złotymi dodatkami czy stonowanego beżu. Miłośnicy ekstrawagancji na pewno ucieszą się z coraz większej dostępności kuchni utrzymanych w odcieniu szmaragdu. Wciąż sporą popularnością cieszy się szarość – w końcu Instytut Pantone ogłosił odcień Ultimate Gray (17-5104 TCX) kolorem roku 2021, a to do czegoś zobowiązuje. Zajrzyj do sklepu Merkury Market, aby znaleźć idealny zestaw mebli do swojej kuchni.

kuchnia otwarta na salon

Kamień i materiały naturalne – bliżej natury

Opierając się na obserwacjach, można śmiało powiedzieć, że kamień naturalny będzie w 2021 roku królował w trendach kuchennych. Marmur, spieki kwarcowe, granit – każdy z nich prezentuje się rewelacyjnie we wnętrzu. Kamień w formie blatu jest coraz cieńszy, a jego rogi są podcięte pod kątem 45 stopni. Kamień w kuchni można łączyć z naturalnymi drewnianymi frontami i podłogami oraz złotymi i srebrnymi uchwytami szafek. Kamień jest szalenie naturalnym materiałem.

Minimalizm – gdy mniej znaczy więcej

Kuchnie oszczędne w formie, bardzo eleganckie, w zwartej zabudowie, dopracowane w każdym calu – minimalizm prezentuje się doskonale. Warto bezwzględnie zastosować w niej sprzęty AGD w zabudowie, aby nie zepsuć całego efektu. W minimalistycznych kuchniach fronty szafek zazwyczaj nie mają uchwytów, mają za to delikatne frezowanie niewidoczne gołym okiem.

Co położyć między szafkami?

Prostokątne cienkie płytki w formie cegiełek cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Można również zdecydować się na spieki kwarcowe lub cokół wykonany z tego samego materiału co blaty robocze w kuchni. Niektórzy decydują się, zamiast okładziny, na farbę plamoodporną, którą można zmywać.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *