Które herbicydy są skuteczne w walce z chwastami w zbożach?

Które herbicydy są skuteczne w walce z chwastami w zbożach?

Herbicydy w zbożach już dawno znalazły swoje zastosowanie. Dzięki nim możliwe staje się usunięcie z upraw wszystkich niebezpiecznych okazów.

Chwasty w zbożach – jak się ich pozbyć?

Herbicydy w zbożach – aby opryski przyniosły oczekiwany skutek, na początku konieczne jest sprawdzenie, jaki chwast pojawił się na polu. Znacznie ułatwi to wybór środka chwastobójczego. Niektóre środki lepiej poradzą sobie w przypadku chwastów jednoliściennych, inne z kolei szybko zlikwidują te dwuliścienne. Rzecz jasna, może zdarzyć się sytuacja, gdy w uprawach znalazło się kilka różnych odmian roślinnych szkodników. W tym przypadku należy szukać preparatów zawierających pinoksaden oraz florasulam. To połączenie można odnaleźć w produktach firmy Syngenta.

Herbicydy w zbożach – zalety

Stosowanie herbicydów niesie ze sobą całą gamę zalet. Z pewnością są to jedne ze skuteczniejszych środków ochrony roślin. Zwalczają chwasty już we wczesnej fazie rozwoju, a dzięki wnikaniu w glebę, hamują wzrost kolejnych.

Sposób użycia herbicydów

Herbicydy to środki chemiczne, mogące stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dlatego tak ważne jest to, by zawsze używać ich zgodnie z zaleceniami producenta. Daje to pewność nie tylko wysokiej efektywności oprysku, ale także znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo zagrożenia zdrowia osoby pracującej przy użyciu tego preparatu. Warto również zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne, które zaleca producent. Bardzo istotna jest temperatura, zachmurzenie i oczywiście ewentualne opady. Lepiej więc nie zaczynać pracy bez uprzedniego sprawdzenia prognozy pogody.

Zwalczanie chwastów w zbożach należy rozpocząć dość wcześnie. Niewielkie rośliny nie będą w stanie wstrzymać wzrostu upraw. Każdy kolejny dzień bezczynności może jednak sprawić, że zaczną się one rozrastać i w konsekwencji odbierać niezbędne składniki odżywcze zbożom.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE