Kriopeeling – pomoc dla cery (po)trądzikowej

Kriopeeling – pomoc dla cery (po)trądzikowej

W powszechnej świadomości istnieje przekonanie, że trądzik to jedynie problem ludzi młodych, najczęściej nastolatków. Nic bardziej mylnego. Z tą przypadłością, głównie przez problemy hormonalne, muszą zmagać się także ludzie dorośli. W dzisiejszych czasach, gdy musimy dodatkowo żyć w świecie opanowanym przez toksyny i zmodyfikowaną żywność, występowanie na skórze różnego rodzaju nieestetycznych zmian, jest jeszcze bardziej prawdopodobne. Trądzik ma natomiast to do siebie, że, nawet gdy już się z nim uporamy, często pozostawia po sobie na skórze niechciane „pamiątki” w postaci blizn lub nieestetycznie wyglądających przebarwień. Jak sobie z nimi radzić?

Kriopeeling – dobry sposób na przebarwienia i blizny

Bardzo pomocny w walce z pozostałościami po trądziku jest peeling z ciekłego azotu, czyli tak zwany kriopeeling. Należy on do grupy peelingów fizycznych i jest szczególnie polecany do walki z bliznami i przebarwieniami. Zabieg ten przynosi spektakularne efekty, jednak należy pamiętać, że zawsze musi być wykonywany przez specjalistę i zgodnie z zaleceniami lekarza.

Na czym polega kriopeeling?

Zabieg polega na masażu twarzy specjalnym urządzeniem, które zamraża zmienione chorobowo miejsca strumieniem zimnego powietrza, czyli ciekłym azotem. I choć brzmi to niezbyt zachęcająco, dzięki temu zmienioną chorobowo skórę doprowadza się do odmrożenia, w wyniku którego zniszczeniu ulega powierzchniowa warstwa skóry. W następstwie tego, odmrożona warstwa ulega zniszczeniu i oddzieleniu od pozostałych warstw.

W zależności od stopnia zaawansowania zmian na skórze, ciekły azot jest aplikowany na twarz od 5 do 25 sekund, jednak nie dłużej, aby nie uszkodzić dalszych warstw skóry. Aby zabieg przyniósł zadowalające efekty należy go systematycznie powtarzać (przy dużych zmianach polecany jest nawet w całych seriach). Choć zabieg może powodować pewien dyskomfort, nie jest bolesny. Warto również wspomnieć, że zwykle jest też raczej przystępny cenowo.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Maseczki Na Twarz: którą wybrać?
Zrogowaciałe Pięty: pielęgnacja i ochrona
Snake B-effect: krem do cery dojrzałej
Pielęgnacja Skóry Latem: zadbaj o siebie
Skóra Naczynkowa: poznaj właściwa pielęgnację
Uniwersalna Pielęgnacja Skóry: bez względu na wiek