Krem z filtrem – stosuj go nawet jesienią i zimą

Krem z filtrem – stosuj go nawet jesienią i zimą

Balsamy i kremy z oznaczeniem SPF nakładamy na skórę przeważnie latem. Niektórzy ograniczają się do stosowania ich tylko podczas opalania. Dermatolodzy i kosmetolodzy przekonują jednak, że kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi nasza skóra potrzebuje przez cały rok. Kiedy w szczególności warto po nie sięgać i jak pogodzić je z innymi, stosowanymi na co dzień produktami do pielęgnacji?

Kosmetyk nie tylko wakacyjny – krem z filtrem

Przywykliśmy do tego, że po krem z filtrem przeciwsłonecznym idziemy do drogerii lub apteki dopiero w pełni sezonu wakacyjnego. Zazwyczaj zabieramy je na plażę, basen czy wypad w góry, kiedy słońce naprawdę nie daje wytchnienia, a skóra całego ciała jest odsłonięta. Po lecie w sklepach kończą się promocje na kosmetyki przeciwsłoneczne i wracamy do standardowej pielęgnacji skóry. Dlaczego nie powinniśmy traktować filtrów SPF jako wyłącznie sezonowego wynalazku?

Promieniowanie UV jest szkodliwe i oddziałuje na nas także wtedy, gdy wychodzimy na zewnątrz opatuleni w kurtki i płaszcze lub gdy chętnie ściągamy je, by złapać trochę słońca w pierwsze ciepłe, wiosenne dni. Najbardziej narażona na skutki promieniowania jest oczywiście skóra naszej twarzy, szyi, a także dekoltu.

Wiosenne czy jesienne słońce, choć nie jest tak silne jak to letnie, emituje takie samo promieniowanie UVA i UVB, które może doprowadzać do powstawania przebarwień, rumieni, zmian pigmentacyjnych, jak i nowotworowych oraz poważnie przyspieszać proces starzenia się skóry. Szczególnie niebezpieczne pod tym względem jest promieniowanie UVA, które najbardziej przyczynia się do rozwoju nowotworów, a także zaburza produkcję kolagenu. Krem przeciwsłoneczny, używany przez cały rok, chroni nas nie tyle przed oparzeniem, co przed groźnymi zmianami oraz postępowaniem zmarszczek i wysychaniem skóry.

Krem przeciwsłoneczny

Jaki krem z filtrem wybrać?

Nie musimy stosować kremu z linii kosmetyków na wakacje. Obecnie świadomość w tym zakresie rośnie i w dobrych drogeriach znajdziemy już kremy do całorocznego użytku. Warto zwrócić uwagę na kremy przeciwsłoneczne mineralne, takie jak ten:
https://triny.pl/7990-be-the-sky-girl-krem-do-twarzy-spf-25-lady-sunshine.html

Kremy mineralne chronią naszą skórę tuż po aplikacji, nie zostawiają tłustej warstwy i mogą być stosowane razem z makijażem kolorowym. Warto szukać właśnie takich, z dodatkiem witamin i ekstraktów roślinnych, dzięki którym, kosmetyk nie tylko chroni, ale też pielęgnuje.

Jeśli zaś szukamy kremu, który zawiera zarówno filtry UVB, jak i UVA możemy wybrać ten:
https://triny.pl/10716-asoa-ochronny-krem-transparentny-z-filtrem-spf-50-pa.html

Dodatkowa ochrona przed UVA sprawia, że kosmetyki tego typu stają się najlepszymi kremami przeciwzmarszczkowymi.

Jak nakładać krem z filtrem?

Kremu z filtrem nakładamy na skórę twarzy, szyi i dekoltu dość dużo, nie omijając płatków uszu. Możemy stosować je pod makijaż oraz po nałożeniu innego kremu do pielęgnacji. Nie rezygnujemy z kremu ochronnego, nawet jeśli stosujemy krem BB lub podkład z filtrem. Filtry te nie są zwykle tak dobre i nie nakładamy ich na tyle dużo, by zapewnić sobie właściwą ochronę.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *