Kran łazienkowy – jak wybrać?

Kran łazienkowy – jak wybrać?

Wybór kranu do łazienki jest bardzo ważny. Oferta sklepowa jest ogromna i może przyprawić o ból głowy. Dlatego warto wcześniej zrobić rozeznanie, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Określ styl łazienki

Pierwszym krokiem, który pozwoli nam na odrzucenie na wejściu części kranów łazienkowych, jest wybór stylu, w jakim urządzamy wnętrze. Jest to dość ważne, jeśli chcemy, by nasza łazienka była urządzona w spójny i elegancki sposób. Jeśli tego nie zrobimy i przy wybieraniu armatury będziemy się kierować innymi względami, to okazać się może, że zamiast ładnego kranu dopasowanego do stylu wnętrza wybierzemy taki, który sam w sobie jest może designerski, ale absolutnie nie będzie pasować do pozostałych elementów naszej łazienki.

Generalnie przy pierwszej selekcji można podzielić krany na trzy grupy: stylizowane – idealne do wnętrz retro, nowoczesne – świetnie się sprawdzają zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrzach, oraz designerskie, które sprawdzają się niemal wyłącznie w bardzo nowoczesnych aranżacjach.

Zastanów się, jakich kranów potrzebujesz

Poszukując odpowiedniego kranu do swojej łazienki, musisz wiedzieć, jakie baterie faktycznie są Ci potrzebne. Być może masz małą łazienkę i znajdzie się w niej tylko niewielka umywalka i prysznic, a może masz duży salon kąpielowy i potrzebujesz nie tylko baterii umywalkowej, ale również prysznicowej, wannowej czy do bidetu. To dość istotne, gdyż w dobrze urządzonej łazience wszystkie baterie powinny być z tej „samej bajki”. Zanim więc dokonasz wyboru konkretnego modelu, sprawdź, czy producent oferuje inne baterie z tej samej linii. Jeśli takich nie ma, to masz dwa wyjścia: albo zdecydujesz się na zakup różnych kranów, albo poszukasz innej linii, która będzie miała wszystkie potrzebne baterie.

Zwróć również uwagę na to, że przy poszukiwaniu baterii powinieneś zastanowić się, czy poszukujesz zwyczajnej baterii umywalkowej, czy może z wysoką wylewką. W przypadku baterii prysznicowej powinieneś wiedzieć, czy chcesz baterię podtynkową, czy może raczej zwyczajną, ale z deszczownicą. Natomiast w przypadku baterii wannowej powinieneś wziąć pod uwagę to, czy ma to być bateria ścienna, czy wannowa, a jeśli tak, to iluotworowa.

Jakość materiałów

Jeśli już dokonasz wstępnej selekcji i wybierzesz kilka modeli, które Ci się podobają, to czas na sprawdzenie jakości wykonania. Dowiedz się, z jakich materiałów wykonane są baterie (np. z mosiądzu), jakie są zastosowane w nich głowice (np. ceramiczne) i jaką gwarancję daje na nie producent. Wybierz tę, która najlepiej spełnia Twoje wymagania jakościowe.

Więcej na: https://silla.pl/pol_m_Baterie-Lazienkowe-311.html

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE