Koszula dla naszych potrzeb

Koszula dla naszych potrzeb

Chcąc kupić dla siebie idealny model, musimy się kierować nie tylko wyglądem, ale też, sposobem uszycia czy nawet tym, na jaką okazję będziemy potrzebowali jej najbardziej. Jak kupić koszulę dla siebie? Co należy wiedzieć przed dokonaniem zakupu?

Odpowiedni rozmiar

Przede wszystkim, zaczniemy od odpowiedniego rozmiaru. Może się wydawać, że jego dobranie jest dość proste — jednak czy wiecie, że każdy jej egzemplarz ma dwa rozmiary? Jak to możliwe? Otóż przy dopasowywaniu koszuli musimy wziąć pod uwagę wymiary samej koszuli, ale też kołnierzyka! Ten drugi jest równy obwodzie naszej szyi, powiększonej maksymalnie o szerokość dwóch palców. Natomiast rozmiar samej koszuli jest swojego rodzaju wypadkową między naszym wzrostem i szerokością naszego torsu. Nie powinna ona być także zbyt przylegająca do naszego ciała ani niepotrzebnie luźna, a co do kwestii długości, powinna być ona wystarczająca, aby swobodnie włożyć ją w spodnie i żeby po kilku ruchach z nich nie wyszła.

Szeroki wybór markowych koszul dla mężczyzn znajdziesz w sklepie https://www.markoweubrania.com/kategoria/koszule-dlugi-rekaw

Krój koszuli

Gdybyśmy mieli podzielić sposoby, w jakie są skrojone koszule, to zrobiliśmy to w następujący sposób:

  • regular fit,
  • slim fit,
  • custom fit.

Krój „regular” to klasyczna koszula dla panów o, jak sama nazwa mówi, regularnej budowie ciała. Należy jednak dopasować ją w taki sposób, aby nie była ona zbyt szeroka, gdyż będzie ona sprawiać niepotrzebne wrażenie, że jesteśmy obszerniejsi niż w rzeczywistości. Krój „slim” jest znacznie bardziej dopasowany do naszego ciała i przeznaczony jest dla mężczyzn szczupłych lub takich z delikatną muskulaturą. Natomiast krój „custom” jest modelem „dla wszystkich” i z założenia ma być odpowiedni dla panów o każdym typie sylwetki.

Mankiety

Ostatnim z determinantów przy zakupie koszuli, jaki omówimy, są mankiety.Przy mierzeniu koszuli powinny one wystawać na maksymalnie jeden centymetr. Typy mankietów, jakie znajdziemy w sklepach to te na guzik lub na spinkę. Guziki są znacznie mniej formalne i świetnie dopasują się do spotkania biznesowego, konferencji czy nawet codziennego użytku. Natomiast kiedy zdecydujemy się na użycie spinek, upewnijmy się, że okazja jest bardzo oficjalna. 

Podsumowanie

Jak sami widzicie, kupno koszuli wcale nie jest takim prostym zadaniem. Nie wystarczy tylko pójść do sklepu i wybrać byle jaki model. Oczywiście możemy to zrobić, jednak możemy być pewni, że praktycznie na sto procent będzie ona wyglądać niechlujnie i nieelegancko. A przecież nie o to nam chodzi, czyż nie? Nie bójmy się zainwestować w klasyczną, męską koszulę, a docenimy to nie tylko my, ale wszyscy ludzie, z którymi mamy kontakt danego dnia!

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE