Komplet pościeli do wózka dziecięcego – potrzebny czy niepotrzebny?

Komplet pościeli do wózka dziecięcego – potrzebny czy niepotrzebny?

Gdy także masz takie dylematy, sprawdź razem z nami, w jaki sposób można je rozwiązać!

Pojedynczo czy w kompelecie

Posiadanie odpowiednich tekstyliów, aby przykryć malucha podczas spaceru na świeżym powietrzu jest bardzo ważne. To właśnie dzięki nim możemy ochronić go przed przeziębieniami, gdy okaże się zbyt zimno. Wobec tego warto skorzystać z dodatkowej warstwy do nakrycia dziecka. Co jednak powinniśmy wybrać do tej właśnie roli?

Tutaj wszystko zależne jest od aury, ponieważ inne przykrycie wybierzemy w ciągu ciepłego lata, inne z kolei na mroźną zimę. Oczywiście dobieramy je również w zależności od ubrania dziecka, aby nie było mu za ciepło lub za zimno.

Specjalna kołderka do wózka jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Takie komplety do wózka możemy zakupić w wielu wariantach do wyboru, aby dopasować je do wózka dziecięcego i zapewnić maluchowi potrzebny komfort. Składają się one z kołderki oraz z poduszki. Najczęściej mamy do czynienia z kołderką z wypełnieniem z lekkiej włókniny, która wykończona jest także modnym polarem minky. Z drugiej strony może być to chłodniejsza bawełna, dlatego kołderka odwrócona na tę stronę w stosunku do dziecka sprawdzi się na te cieplejsze dni.

Wybór należy do Ciebie

Oczywiście możemy zastosować też kocyk albo kołderkę z łóżka dziecięcego. Kocyk dobrze sprawdzi się na ciepłe dni, ponieważ będzie cieńszy od kołderki. Z drugiej strony musimy jednak pamiętać o tym, że zabranie ze sobą pościeli z łóżeczka może być niezbyt dobrym pomysłem – pościel może być zabrudzona w trakcie spaceru, a potem trzeba będzie ją uprać. W rezultacie maluch może nie mieć pod czym spać w nocy.

Podsumowując, komplety do wózka to bardzo dobry wybór. Możemy zakupić je również w bardzo atrakcyjnych cenach – około 50 złotych. W ten sposób uzyskamy dopasowany do wymiarów gondoli komplet pościeli, która doskonale sprawdzi się na spacery.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE