Kombajny kosmetyczne wykorzystywane w medycynie estetycznej

Kombajny kosmetyczne wykorzystywane w medycynie estetycznej

 Każdy profesjonalny gabinet medycyny estetycznej wyposażony jest w nowoczesne i zaawansowane urządzenia. Przykładem mogą być tu kombajny kosmetyczne. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli tego typu urządzeń. Warto wiedzieć do czego służą i jak są wykorzystywane.

Czym są kombajny kosmetyczne?

Ogólnie rzecz ujmując kombajn kosmetyczny to urządzenie wielofunkcyjne wykorzystywane przy realizacji zabiegów medycyny estetycznej. Urządzenie to posiada wiele zaawansowanych funkcji i możliwości. Dzięki temu można nim zastąpić wiele innych, osobnych urządzeń. Oznacza to możliwość zaoszczędzenia dodatkowego miejsca w gabinecie. Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne modele kombajnów kosmetycznych. Jednym z najczęściej wybieranym przez gabinety medycyny estetycznej są kombajny 4w1.

Urządzenie to łączy w sobie cztery funkcje. Mowa tu o mikrodermabrazji, peelingu kawitacyjnym, ultradźwiękach oraz młotku hot/cold. Kombajny kosmetyczne najczęściej występują w dwóch wersjach. Pierwsza wersja to deskop. Urządzenie takie posiada najczęściej sześć odrębnych funkcji. Nie jest to urządzenie duże, zmieści się na biurku. Druga wersja to tower. Jest dużo większe w porównaniu z wersją deskop. Jest to urządzenie stojące i można łączyć w sobie nawet kilkanaście różnych funkcji.

Zalety kombajnów kosmetycznych

Korzystanie z kombajnów kosmetycznych wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim pozwalają na przeprowadzenie zabiegów w bardzo bezpieczny sposób. Dają długotrwałe efekty. W sposób zdecydowany przyspieszają wykonywanie zabiegów kosmetycznych. Dodatkowo ich stosowanie jest całkowicie bezbolesne dla pacjentów. A w przypadku osoby wykonującej zabieg dużą zaletą jest łatwość w obsłudze tego typu urządzeń.
 

Zabiegi wykonywane przy użyciu kombajnów kosmetycznych


Kombajny kosmetyczne wykorzystywane są przy wykonywaniu bardzo wielu zabiegów kosmetycznych. Jednym z takich zabiegów jest mikrodermabrazja. Zabieg polega na oczyszczeniu skóry z zewnętrznych warstw naskórka. Dzięki temu skóra może swobodnie oddychać. Innym zabiegiem do wykonania którego stosuje się kombajn kosmetyczny jest peeling kawitacyjny.

Jest to głębokie oczyszczenie skóry. Urządzenie wykorzystywane jest także do stosowania ultradźwięków, które pobudzają skórę do regeneracji. Wśród zabiegów, do których stosuje się kombajn kosmetyczny jest także jonoforeza. Zabieg ten stosowany jest w leczeniu trądziku. Zabiegów do wykonywania których stosuje się kombajn kosmetyczny jest oczywiście dużo więcej. Wymienić można choćby sonoforezę, mikromasaż, światłoterapię, elektrostymulację, usunięcie rozstępów, usunięcie blizn, mezoterapię czy liposukcję ultradźwiękową.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem kombajnu kosmetycznego

Kombajny kosmetyczne wykorzystywane są przy wielu różnych zabiegach kosmetycznych. Najpowszechniejsze to wygładzenie zmarszczek, redukcja tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki, redukcja cellulitu, przywrócenie jędrności skóry, regeneracja uszkodzonych warstw skóry, dotlenienie skóry, usuwanie blizn czy odżywienie skóry. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań w zakresie stosowania kombajnów kosmetycznych.

Urządzenie nie może być stosowane w przypadku ciąży bądź karmienia piersią. Przeciwwskazania to także choroby skóry, zapalenie skóry oraz wysypka. Ponadto kombajn nie może być stosowany w przypadku łuszczycy oraz trądziku różowatego. Z zabiegu wykluczać mogą także różne choroby, np. choroba serca. W takich wypadkach przed zabiegiem warto jest skonsultować się z lekarzem.

Dobrej klasy kombajny kosmetyczne znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/3-aparatura-medika

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE