Kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć widocznych zmarszczek

Kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć widocznych zmarszczek

Zmarszczki pojawiają się na skórze w efekcie procesów jej starzenia się, nieodpowiedniej pielęgnacji, a czasem również niezdrowego stylu życia, w tym diety czy zbyt małej ilości snu. Osłabiona kondycja skóry wpływa na szybką utratę nawilżenia, rozkład włókien kolagenowych i wiotczenie. Czy można tego uniknąć? Te kilka wskazówek Ci w tym pomoże!

Pamiętaj o podstawach pielęgnacji skóry

Całkowitą podstawą pielęgnacji cery niezależnie od jej typu i wieku jest nawilżanie. Potrzebuje tego zarówno cera tłusta, jak i sucha, wrażliwa, alergiczna, młoda czy dojrzała. Utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry może nie tylko zapobiec powstawaniu zmarszczek, ale i wygładzić te, które już pojawiły się na cerze. Jeśli chcesz uniknąć zmarszczek, nie możesz zapomnieć o regularnym nawilżaniu skóry.

Panie, które obawiają się zmarszczek, często wzbogacają codzienną pielęgnację skóry o kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Najważniejszym z nich jest przeciwzmarszczkowy krem pod oczy. To właśnie skóra pod oczami jest szczególnie narażona na powstawanie zmarszczek, ponieważ jest najcieńsza i najszybciej traci nawilżenie.

Stosuj kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym

Czy wiesz, że czynnikiem, który ma największy wpływ na przyspieszenie procesów starzenia się skóry, jest naturalne światło słoneczne? Choć przebywanie na słońcu jest przyjemne i poprawia samopoczucie, może również przyczyniać się do uwalniania wolnych rodników w skórze, osłabiania włókien kolagenowych, wiotczenia cery i jej nierównego kolorytu.

Chcąc chronić się przed zmarszczkami, regularnie korzystaj z kosmetyków z filtrem, zabezpieczając skórę przed szkodliwym działaniem słońca na co dzień.

Regularnie i dokładnie oczyszczaj cerę

Skóra twarzy wymaga nie tylko pielęgnacji, a przede wszystkim regularnego i dokładnego oczyszczania. Pamiętaj, by powtarzać oczyszczanie cery codziennie rano i wieczorem. Korzystaj w tym celu z kosmetyków takich jak żele czy pianki do twarzy, które dokładnie usuną zabrudzenia, a zarazem nie wysuszą ani nie podrażnią skóry.

Szczególną uwagę zwróć na dokładność wieczornego demakijażu. W nocy, kiedy Ty odpoczywasz, Twoja skóra silnie się regeneruje. Jeśli położysz się do łóżka z resztkami makijażu na twarzy, z pewnością nie obejdzie się to bez przykrych konsekwencji dla Twojej cery.

Wybieraj delikatne kosmetyki i unikaj nadmiaru produktów

Zmarszczki mogą także powstawać na skutek niewłaściwej pielęgnacji. Przykładem może być korzystanie z kosmetyków o zbyt agresywnym składzie, którego substancje podrażniają lub wysuszają cerę. Zdarza się także, że zmarszczki są efektem skóry obciążonej stosowaniem zbyt wielu kosmetyków.

Wybierając kosmetyki do skóry twarzy, zwracaj uwagę na ich delikatny, najlepiej naturalny skład. Zwłaszcza w młodym wieku nie korzystaj z produktów o mocnym działaniu, jeśli Twoja skóra tego nie potrzebuje.

Wysypiaj się i pij odpowiednią ilość czystej wody

Chociaż sen czy ilość wypijanej wody mogą nie kojarzyć się bezpośrednio z pielęgnacją skóry, mają ogromny wpływ na jej kondycję, a tym samym i wygląd. Nie jest tajemnicą, że po nieprzespanej nocy cera jest ziemista i zmatowiona, a pod oczami często widoczne są ciemne cienie i zmarszczki. Jeśli chcesz tego uniknąć, pamiętaj, że dorosły człowiek potrzebuje od 7 do 9 godzin snu każdej nocy.

Nie zapomnij również o tym, że nawilżanie skóry od zewnątrz to nie wszystko. Na jej kondycję, elastyczność i blask ma wpływ także nawodnienie organizmu. Dorosły człowiek powinien wypijać około 1 litra wody na każde 30 kg masy swojego ciała każdego dnia.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE