Kiedy warto zainwestować w parowar?

Kiedy warto zainwestować w parowar?

Dobrej jakości, funkcjonalny parowar to wydatek rzędu kilkuset złotych. Parowar wydaje się urządzeniem pozbawionym wad, ponieważ pozwala gotować naprawdę zdrowo i pod wieloma względami oszczędnie.

Zdrowe gotowanie dla wszystkich

Składający się z kilku poziomów parowar można łatwo skojarzyć z gotowaniem dla całej rodziny. I rzeczywiście – jest to naczynie idealne dla rodzin z dziećmi, gdyż pozwala na przygotowanie bardzo smacznych, dużych, a jednocześnie wartościowych posiłków. Smak potraw ugotowanych na parze to dla najmłodszych prawdziwa eksplozja wrażeń, zaś dla rodziców gwarancja, że cała rodzina je zdrowo.

Ale parowar doceni każdy, komu zależy na utrzymaniu zdrowia lub na jego poprawie. Jest godny polecenia także dla singli, par czy osób zabieganych, które mają niewiele czasu na gotowanie. Kiedy w szczególności docenimy parowar i możliwości, jakie nam daje?

Parowar dla osób na diecie

Dzięki gotowaniu w parowarze możemy zapewnić sobie wartościowe i odżywcze posiłki, pozbawione wszystkich szkodliwych substancji, które przenikają do potraw podczas stosowania innych form obróbki termicznej. Posiłki z parowaru zachowują 50% więcej wartości odżywczych, niż te gotowane w tradycyjny sposób, w wodzie.

Ponadto nie ociekają tłuszczem, nie przypalają się i zachowują pełnię smaku, wydobytego z poszczególnych produktów przez parę wodną. Pozwala to na ograniczenie soli w diecie i umożliwia sięganie wyłącznie po nierafinowane tłuszcze roślinne, stosowane na zimno. Innymi słowy, parowar powinien znaleźć się zarówno w kuchni osoby na diecie odchudzającej, jak i w domu cukrzyka, nadciśnieniowca czy osoby zagrożonej rozwojem miażdżycy.

Parowar dla zabieganych

Jedną z zasadniczych zalet posiadania parowaru jest możliwość ugotowania większej ilości jedzenia w krótkim czasie. W naczyniu tego typu możemy przygotować jednocześnie warzywa, ziemniaki czy kaszę, a także mięso lub rybę. Jedzenie można łatwo odgrzać. Utrzymanie parowaru w czystości nie jest trudne. Modele elektryczne z programatorami pozwalają na ustawienie czasu gotowania i o odpowiedniej godzinie wyłączają się automatycznie.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE