Kettlebell – na czym to polega?

Kettlebell – na czym to polega?

Ćwiczenia kettlebell to rodzaj treningu funkcjonalnego, który angażuje wszystkie mięśnie ciała. Powstał przede wszystkim w celu zwiększenia siły bez wyraźnej rozbudowy masy mięśniowej. Inicjatorem tego typu ćwiczeń jest Pavel Tsatsouline – rosyjski trener fizyczny oraz instruktor komandosów w jednostkach specjalnych, żyjący w XVIII wieku. Wychodził on z założenia, że w trakcie treningu w pierwszej kolejności powinno się pracować właśnie nad siłą, a nad masą dopiero w dalszej kolejności. Dzięki temu można uzyskać szczupłą i atrakcyjną sylwetkę bez nieestetycznego efektu nadmuchania mięśni.

Na czym polegają ćwiczenia kettlebell?

Kettlebell (z rosyjskiego Girya) to trening z wykorzystaniem charakterystycznych odważników kulowych. Cechują się one przesuniętym środkiem ciężkości, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne angażowanie wszystkich grup mięśniowych – również tych najgłębiej umiejscowionych. Ćwiczenia z tym przyrządem pozwalają uzyskać nienaganną sylwetkę bez konieczności treningów na ogromnych przyrządach. Są znaczne lepszą alternatywą dla zwykłych hantli. Pomagają budować nie tylko siłę mięśniową, lecz także wpływają pozytywnie na wytrzymałość, kondycję, gibkość, elastyczność oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Mogą być poza tym stosowane w celach rehabilitacyjnych. Trening z kettlebell gwarantuje także szybsze rezultaty w porównaniu do ćwiczeń ze sztangą.

Dla kogo są treningi kettlebell?

Takie ćwiczenia są w zasadzie dla każdego – bez względu na płeć, wiek czy aktualną kondycję fizyczną. Przeciwwskazaniem do podjęcia treningów mogą być np. poważne problemy z układem krążenia. W takim przypadku warto skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Kettlebell cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony kobiet. Zyskują one okazję do zrzucenia zbędnych kilogramów bez ryzyka zbytniej rozbudowy muskulatury.

Gdzie w Polsce można trenować z kettlebell?

Trening z kettlebell są na Zachodzie popularne od wielu lat, natomiast w Polsce dopiero zaczynają zdobywać szerokie grono zwolenników. Gdzie zatem można zapisać się na ćwiczenia kettlebell? Kraków jest miejscowością, w której znajdziemy najwięcej ośrodków fitness mających w swojej ofercie tego typu ćwiczenia. Pracują w nich instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem – medaliści różnego rodzaju sztuk walki oraz pozostałych dyscyplin sportowych, wymagających zaangażowania dużej siły.

Centrum Kettlebell w Krakowie jest wyposażone w odważniki o różnym ciężarze oraz optymalnym wyprofilowaniu. Z łatwością można zatem dokonać ich wyboru, w zależności od własnych możliwości. Instruktorzy prowadzący treningi to nie tylko specjaliści w swoim fachu, lecz także doskonali motywatorzy. Jeżeli zatem nie potrafisz zmusić się do systematycznych treningów, wreszcie otrzymasz dawkę pozytywnej energii. Nie musisz już katować się wyniszczającą organizm dietą i wylewać z siebie wszystkich potów na siłowni. Ćwiczenia z kettlebell są przyjemne, a zarazem niesamowicie skuteczne. Dzięki nim wreszcie zdołasz uzyskać piękną sylwetkę, z równomierne wymodelowanymi mięśniami całego ciała.

Szukasz miejsca, w którym będziesz mógł ćwiczyć z kettlebell pod okiem trenera? Sprawdź stronę https://kontrolaruchu.pl/kettlebell/ i umów się na trening testowy!

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE