Jakie zabiegi przywrócą dobrą kondycję włosom suchym?

Jakie zabiegi przywrócą dobrą kondycję włosom suchym?

Niektórzy eksperci zalecają, aby przy bardzo suchych włosach zwiększać częstotliwość stosowania masek. Teoretycznie takie preparaty powinno się nakładać raz, góra dwa razy na tydzień. Zdarza się jednak, że fryzjer może zalecić aplikację maski co drugi dzień. Pamiętaj, aby produkty zawierały składniki o silnych właściwościach regeneracyjnych i nawilżających. Jakie to składniki? Doskonale sprawdzają się olejki z roślin, np. kokosa, albo wyciąg z moreli. Nawilżające właściwości ma również olejek arganowy oraz olejek z owoców amli. Możesz także kupić maskę na bazie jedwabiu albo keratyny. Keratyna to naturalna substancja budulcowa naszych włosów i od pewnego czasu jest niekwestionowanym hitem, jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji włosów.

Zaufaj keratynie i… specjalistom

Fryzjerzy coraz częściej polecają klientkom, które zmagają się z suchymi włosami, zabieg keratynowy. Wykonywany on jest w salonie i niekiedy na fotelu trzeba spędzić ładnych kilka godzin. Potrzebne są do tego profesjonalne produkty, czyli szampon otwierający łuski włosa oraz preparat keratynowy. Dzięki temu, że łuski włosa zostaną otwarte przed nałożeniem produktu, ma on szansę lepiej się wchłonąć. Podczas zabiegu keratyna jest wręcz wprasowywana we włosy przy wykorzystaniu wysokiej temperatury.

Efekt jest widoczny od razu po zakończeniu zabiegu i potrafi utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy. Keratyna doskonale regeneruje, odżywia, ale również wygładza włosy. Dlatego z efektu z pewnością zadowolone będą panie, których włosy na co dzień się puszą i są trudne do ułożenia. Cena takiej keratynowej kuracji to kilkaset złotych.

Nie zapominaj o szamponie

Suche włosy myj szamponami Garnier, które zawierają składniki nawilżające i regenerujące. To właśnie one pomogą przywrócić włosom dobrą kondycję. Odpowiedni szampon do włosów suchych powinien zawierać np. masło karite, olejek arganowy albo wyciąg z awokado. Jeśli masz włosy farbowane, wybierz produkt, który oprócz jednej z wyżej wymienionych substancji zawiera również składnik chroniący kolor np. żurawinę. ,

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE