Jaką pufę wybrać do pokoju dziecka?

Jaką pufę wybrać do pokoju dziecka?

Aranżacja pokoju dziecięcego wymaga praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań. Jednym z nich jest z pewnością zakup pufy. Dzieci wykorzystają ją do zabawy, a rodzice jako dodatkowy schowek (sprawdź dobrej jakości pufy na stronie https://misioohandmade.pl/pufy/).

Jak wybrać pufę do pokoju dziecka?

Klasyczne pufy to małe meble o prostym kształcie, najczęściej kwadratu, które głównie służą jako siedzisko lub podnóżek. Obite są zazwyczaj tekstylnym materiałem, który dostępny jest w wielu wzorach i kolorach. Bardzo często do salonów, czy innych pomieszczeń, w których góruje elegancki styl, aranżację dopełniają pufy ze skóry. W połączeniu z ciemnymi meblami z drewna prezentują się niesamowicie.

W pokoju dziecka pufy mają pełnić kilka funkcji, dlatego ich wybór jest nieco trudniejszy. Pufy są nie tylko siedziskiem, ale i miejscem zabaw. Można je również wykorzystać jako schowek.

Decydując się na wybór pufy do pokoju dziecka, należy także zwrócić uwagę na jakość wykonania. Idealnym rozwiązaniem będą tekstylia. Ponadto można do nich zakupić dodatkowe pokrowce, które w przypadku zabrudzenia będzie można zdjąć I uprać. Nie bez znaczenia jest także rodzaj wypełnienia. Najczęściej stosowany jest granulat, który charakteryzuje się tym, że jest miękki i nie ulega ugniataniu. W wielu modelach puf znajduje się zamek błyskawiczny, który umożliwia w razie potrzeby dosypania granulatu styropianowego.

Jakie są rodzaje puf?

Pufy do pokoju dziecięcego występują w kilku wersjach. Można je podzielić ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Możemy kupić pufę:

  • z tworzywa sztucznego,
  • ze skóry,
  • z mieszanki drewna (stelaż) i tworzywa sztucznego lub skóry.

Ponadto dzieli się je także ze względu na kształt. W tym przypadku wybór jest o wiele większy. Najczęściej dzieci korzystają z puf w kształcie dużej poduchy, która ma miękkie wypełnienie i idealnie dopasowuje się do budowy ciała. Można na niej zarówno siedzieć, jak i leżeć. Chłopcy w szczególności do swojego pokoju wybierają meble w kształcie i kolorze piłki, co pozwala świetnie zaaranżować sportowe wnętrze.

Innym często wybieranym rodzajem pufy jest siedzisko z oparciem. Te charakteryzuje się tym, że jego budowa przypomina fotel, który jest nieco mniejszy i wygodniejszy. Sklepy meblowe oferują jeszcze rozkładane pufy. Za dnia służą do siedzenia i zabawy, natomiast wieczorem wystarczy je rozłożyć, aby móc się zdrzemnąć. Dla nieco starszych dzieci poleca się klasyczne pufy w kształcie kwadratowej bryły.

Gdzie kupić pufy do pokoju dziecka?

Pufy do pokoju dziecka można kupić w większości sklepów z meblami. Wybierając pufę w sklepie stacjonarnym możesz ją przetestować: sprawdzić czy jest wygodna i funkcjonalna. Jednak najszerszy wybór jest oczywiście w Internecie. Ponadto sklepy internetowe często przedstawiają oferty promocyjne, a także modele, których nie można nabyć stacjonarnie.

 

fot. misioohandmade.pl

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE