Jak zwiększyć pewność siebie?

Jak zwiększyć pewność siebie?

Pewność siebie, to cecha, której posiadanie przynosi profity niemal w każdej dziedzinie życia, jednak nie wszyscy mogą cieszyć się z jej posiadania. Przedstawiamy kilka sposobów na to, jak zmienić nastawienie do świata i do siebie, co pozwoli nam nieco zyskać na pewności siebie.

Przestań się krytykować

Jeśli jesteś jedną z osób, które ciągle mówią krytycznie na swój temat, nie dziw się, że brak Ci pewności siebie. Skąd możesz ją mieć, skoro cały czas umniejszasz siebie i swoje zasługi? Jeśli ktoś Cię chwali lub prawi Ci komplement, przyjmij go z uśmiechem, podziękuj i najważniejsze – uwierz w niego! Pamiętaj, że słowa, które wypowiadasz, definiują Twój świat. Czy naprawdę chcesz, by był on pełen niepochlebnych słów na Twój temat?

Stawiaj sobie wyzwania

Pewność siebie zwiększysz, fundując sobie coraz to nowe wyzwania. Nieważne, czy nauczysz się gotować, czy może spróbujesz pozbyć się swojej największej fobii – stawianie czoła wyzwaniom pozwoli Ci uwierzyć w siebie i zobaczyć, że jesteś w stanie poradzić sobie nawet w nowej lub trudnej dla Ciebie sytuacji, a to korzystnie wpływie na stan Twojej pewności siebie.

Celebruj swoje sukcesy

Świetnym sposobem na zyskanie większej pewności siebie jest świętowanie swoich sukcesów, nawet najmniejszych. Przecież wszystko, co osiągasz w życiu można niejako uznać za sukces. Straciłeś kilka kilogramów, zdałeś egzamin na prawo jazdy, a może udało Ci się zrobić coś, do czego zawsze sądziłeś, że masz dwie lewe ręce? Świętuj każdy mały sukces. Jak to robić? Zafunduj sobie wypad do kina albo kup nową rzecz – np. kosmetyk. Po prostu bądź dla siebie dobry, a w chwilach zwątpienia w siebie, przypominaj sobie swoje sukcesy.

Zadbaj o siebie

Twoją pewność siebie zdecydowanie podkręci świetny wygląd. Nie chodzi jednak o to, aby wyglądać jak modelka, czy model z magazynu. Aby zyskać pewność siebie, bądź po prostu… najlepszą wersją siebie, jaką w danej chwili możesz być. Pomoże Ci w tym szafa, w której znajdziesz podkreślające Twoją osobowość ubrania. Dlatego, już dziś pozbądź się powyciąganych swetrów i golfów, a postaw raczej na barwne ubrania, podkreślające Twoja sylwetkę. Pamiętaj, nawet, jeśli masz kilka kilogramów za dużo, to nie problem, by świetnie wyglądać. Styl dopasuj po prostu do swojej figury.

Twoją pewność siebie zwiększy też… wizyta u fryzjera. Jeśli masz ochotę na zmiany, możesz zaszaleć i pokusić się np. o nowe uczesanie lub inną długość włosów.

Myśl o innych

Jeśli chcesz poprawić pewność siebie, pomyśl o zrobieniu czegoś dla innych. Zdrowa dawka altruizmu pozwoli Ci myśleć o sobie lepiej i da Ci mentalną podbudowę dla śmielszych działań. Możesz zacząć od naprawdę małych rzeczy. Bądź uprzejmy dla innych, ustąp miejsca w autobusie, czy pomóż starszej pani dźwigać zakupy. Jeśli chcesz, zaangażuj się w większą akcję, jak np. działalność charytatywna w Twojej miejscowości.

Takie działanie pozwoli Ci też zostawić za sobą przejmowanie się jedynie swoimi problemami i odczuciami, przez co mniej będziesz przejmować się własną niepewnością. Spełnianie dobrych uczynków uwrażliwi Cię też na potrzeby i uczucia innych ludzi i sprawi, że staniesz się po prostu lepszą osobą.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE