Jak zrobić perfekcyjny manicure?

Jak zrobić perfekcyjny manicure?

Zadbane dłonie, to ozdoba każdej kobiety. Uwieńczeniem pielęgnacji są natomiast perfekcyjne paznokcie. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na wizyty w salonie kosmetycznym, przedstawiamy sprawdzony na sposób na prosty i ładny manicure, wykonany własnoręcznie, w domowym zaciszu.

Jak zrobić perfekcyjny manicure?

 • Zmyj „stary” lakier, pamiętając, by nasączony zmywaczem wacik prowadzić od nasady do końca paznokcia. Pamiętaj, że najlepszy dla kondycji Twoich paznokci będzie lakier bezacetonowy, z witaminami lub odżywką, które są dostępne niemal w każdej drogerii.
 • Na kilka minut zamocz paznokcie w miseczce ciepłej wody z mydlinami i kilkoma kroplami soku z cytryny. Taki zabieg zmiękczy skórki, a zawarte w cytrynie witaminy, odżywią płytkę.
 • Na skórki wokół paznokci nałóż specyfik ułatwiający ich usuwanie. Taki preparat znajdziesz w każdym sklepie kosmetycznym. Jeśli akurat nie masz go w domu, a chcesz zrobić manicure, skórki możesz posmarować kremem nawilżającym, najlepiej o gęstszej konsystencji. W ten sposób skórki odejdą prościej niż, gdyby próbować je usuwać po samej „kąpieli” w mydlinach i soku z cytryny.
 • Po kilku minutach „odsuń” skórki wokół paznokci drewnianym patyczkiem.

  Wskazówka!
  Pamiętaj, aby skórek nie wycinać metalowymi cążkami do paznokci. Choć jest to metoda skuteczna, to jednak inwazyjna. W kontakcie z cążkami, paznokcie mogą się uszkodzić lub zainfekować. Pamiętaj, że skórki mają zabezpieczać paznokcie przed urazami i zakażeniami. Usuwając je, pozbawiamy się tej ochrony, ale zyskujemy estetyczniejszy i bardziej elegancki wygląd dłoni. Dbajmy więc o to, by skórki usuwać mało inwazyjną metodą, najlepiej za pomocą wspominanego preparatu i patyczka.

 • Spiłuj paznokcie. Aby nie doprowadzić do rozdwojenia pytki, w tym celu użyj szklanego lub mineralnego pilnika. Zrezygnuj z metalowego – może doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia płytki. Piłując paznokcie, pamiętaj też, aby robić to w jednym i tym samym kierunku – w ten sposób ustrzeżesz się od rozdwojenia płytki.
 • Nałóż na paznokcie odżywkę, utwardzacz lub bazę pod lakier. W ten sposób ochronisz płytkę przed szkodliwym działaniem lakieru i przebarwieniami.
 • Nałóż na paznokcie właściwy lakier. Po jego wyschnięciu, możesz nałożyć na niego jeszcze preparat nabłyszczający lub utwardzający.

  Pamiętaj!
  Dobra kondycja paznokci zależy również od tego, czy dostarczasz sobie odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych. Jeśli więc chcesz mieć piękne dłonie, zadbaj o zdrową dietę.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE