Jak znaleźć idealną nianię?

Jak znaleźć idealną nianię?

Osoba, która będzie opiekowała się naszym dzieckiem pod naszą nieobecność musi być dobrana i zweryfikowana z największą starannością. Do niani musimy mieć zaufanie, skoro chcemy powierzyć jej naszą pociechę. Dlatego istotne jest, by przy jej wyborze dać sobie nieco więcej czasu, bo pośpiech rzadko kiedy jest dobrym doradcą. 
 

Gdzie szukać niani? 

Poszukiwanie idealnej niani możemy rozpocząć od zapytania naszych najbliższych o osobę godną polecenia. Jeśli otaczamy się innymi rodzinami z dziećmi, z pewnością ktoś poleci nam nianię, z której był zadowolony. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, to do dyspozycji zostaje nam Internet i portale zrzeszające nianie z określonego miasta. Na takich portalach obejrzymy profile kandydatek, przeczytamy o ich doświadczeniu, ale także będziemy mieć wgląd w referencje, co pozwoli nam na wybranie odpowiedniej osoby dla naszej pociechy. Warto tym samym szukać niani po takich hasłach wyszukiwania, jak ,,niania”, dopisując do tego swoje miejsce zamieszkania, np. ,,niania we Wrocławiu„. Od razu wyświetlą nam się strony, na których znajdują się profile wielu kandydatek, dzięki czemu wybierzemy tę najlepszą dla siebie i dla naszego dziecka. 

Rozmowa z nianią

Warto wybrać kilka najlepszych naszym zdaniem kandydatek i umówić się z nimi na rozmowę. Ważna jest nie tylko stawka czy dostępność niani, ale także to, czy wyznaje ona takie same wartości oraz jakie metody wychowawcze uznaje za najlepsze. Oszczędzi to nie tylko niedomówień, ale także stresu naszemu dziecku, które ciągle będzie traktowane w taki sam sposób. Spójne metody wychowawcze pozwolą czuć mu się bezpiecznie, nawet gdy nas nie ma w pobliżu. Na tej rozmowie zapytaj nianię o to, jak planuje spędzać wolny czas z dzieckiem czy jakie są jej sposoby na zachęcenie dziecka do nauki. Przedstaw ogóle zasady funkcjonujące w Twoim domu i nie bój się jasno i klarownie przedstawić niani jej obowiązków. 

Obserwowanie dziecka

Na początku relacji z nianią krok po kroku budujemy wzajemne zaufanie. To ten okres, w którym szczególnie warto rozmawiać z dzieckiem o niani i wyjaśniać wszystkie nieścisłości czy też korygować metody wychowawcze niani. Pierwsze miesiące są decydujące dla rozwoju sytuacji, ale także nawiązania owocnej relacji między nianią, rodzicami i dzieckiem. 

Popularne problemy 

Większość popularnych problemów związanych z opieką niani nad dzieckiem da się rozwiązać poprzez rozmowę. Częstym problemem jest to, że nasza pociecha przyzwyczaja się do niani i woli ją bardziej od swoich rodziców. Na to ciężko zaradzić samą rozmową, aczkolwiek warto powiedzieć niani, by postarała się wytłumaczyć dziecku, dlaczego widzi nieco rzadziej swoją mamę. Co ważne, warto też jak najwięcej wolnego czasu spędzać z dzieckiem, interesować się tym, co się u niego dzieje – dzięki temu z czasem powinniśmy zażegnać problem ze zbytnim przywiązaniem do niani. 

Znalezienie odpowiedniej niani jest bardzo ważne także dla przyszłości naszego dziecka. Niech to będzie osoba, która będzie dla dziecka wyrozumiała, cierpliwa i i – co więcej – mająca taką samą wizję jego wychowania, jak i my. Dzięki temu unikniemy nieporozumień i będziemy wspólnie działać dla dobra dziecka. 
 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE