Jak znaleźć ginekologa współpracującego z NFZ w moim regionie?

Jak znaleźć ginekologa współpracującego z NFZ w moim regionie?

Po 25 roku życia konieczne jest także wykonywanie przez lekarza badania cytologicznego oraz badania piersi. Czasami z pomocy ginekologa muszą korzystać także nastolatki. W jaki sposób można skutecznie wyszukać ginekologa na NFZ w swojej okolicy?

Badanie kontrolne i prowadzenie ciąży

Ginekolog na NFZ przyjmuje pacjentki w ramach badań profilaktycznych, które powinny być wykonywane co roku. Każda kobieta jest bowiem zagrożona zmianami hormonalnymi, które wpływają na jej wygląd i samopoczucie, chorobami nowotworowymi układu rozrodczego czy różnego rodzaju infekcjami intymnymi. Dlatego też jeżeli pacjentka nie zgłasza niepokojących objawów, i tak raz w roku powinna odwiedzić ginekologa. Ginekolog na NFZ pomaga również kobietom, które zgłaszają niepokojące objawy ze strony układu rozrodczego, takie jak upławy, skąpe bądź zbyt obfite miesiączki, bóle podbrzusza. Wymagają one diagnostyki i zdrożenia odpowiedniego leczenia. Dodatkowo ginekolog obowiązkowo prowadzi ciążę pacjentki nawet wtedy, gdy nie jest ona ubezpieczona. Wykonuje wszelkie badania ultrasonograficzne oraz zleca badania laboratoryjne.

Jak znaleźć ginekologa na NFZ?

Najbardziej wiarygodnym źródłem w kontekście wyszukiwania ginekologa na NFZ będzie strona internetowa Narodowego Funduszu Zdrowia. Tam też można znaleźć listę placówek, które współpracują z funduszem i udzielają darmowych świadczeń zdrowotnych osobom ubezpieczonym. Na stronach poszczególnych jednostek wojewódzkich NFZ znaleźć można listy dotyczące konkretnego miejsca, w którym zamieszkujemy i gdzie chcemy udać się na wizytę. W internecie można bowiem znaleźć wiele różnego rodzaju stron, które ułatwiają nam wyszukiwaniu placówek współpracujących z NFZ.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że wiele z nich nie posiada stałych kontraktów, w związku z czym nie zawsze świadczą one usługi publiczne. Większość tego rodzaju stron nie jest na bieżąco aktualizowana, przez co nie znajdziemy tam informacji mówiących o tym, że dana placówka zakończyła swoją współpracę z NFZ. Natomiast na stronie internetowej Funduszu wszystko jest aktualizowane w taki sposób, że każdy pacjent znajdzie potrzebne informacje.

Najbliższy termin w placówce NFZ

Strona internetowa NFZ pozwala nie tylko znaleźć lekarza ginekologa, ale również wyszukać najbliższy możliwy do umówienia termin w konkretnej placówce. W zakładce „Informator o terminach leczenia”, po wybraniu województwa i miasta, które nas interesuje, znajdziemy wykaz placówek, które po pierwsze współpracują z NFZ, po drugie zaś będą wyświetlone w kolejności najbliższego możliwego do umówienia terminu. Znacznie ułatwia to proces wyszukiwania nie tylko ginekologa na NFZ, ale również znalezienie takiego przychodni, w której w jak najkrótszym czasie możemy uzyskać pomoc lekarza. Strona internetowa NFZ jest w tym kontekście jedynym rzetelnym źródłem informacji.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE