Jak zacząć ćwiczyć?

Jak zacząć ćwiczyć?

Mężczyźni myślą o wysportowanym, często niepozbawionym muskulatury ciele, a kobiety o smukłej figurze z delikatnymi krągłościami. Recepta jest prosta – wziąć się za siebie i zacząć ćwiczyć. Jednak jak rozpocząć ćwiczenia w domu, gdy nie ma się żadnego doświadczenia, podpowiadającego, co zrobić najpierw?

Postaw na realny cel

Pewnie, że każdy z nas chciałby mieć od razu jakieś osiągnięcia. Pamiętaj jednak, że podniesienie ogromnego ciężaru czy przebiegnięcie maratonu to nie lada wyczyn i na pewno żadnego z nich nie dokonasz od razu.

Jak zacząć trenować? Przede wszystkim z głową, nie forsując organizmu, nieprzyzwyczajonego do nadmiernego wysiłku. Jeśli na przykład zależy Ci na zwiększeniu masy mięśniowej oraz siły, którą do tej pory dysponowałeś, wykorzystuj ćwiczenia ze sztangą dla początkujących.

Oczywiście przed każdym treningiem musisz się odpowiednio rozgrzać, by nie zrobić sobie krzywdy. Miej świadomość, że najlepsze są małe cele, które będziesz mógł osiągać jeden po drugim. To wywoła Twoją satysfakcję i znacznie podniesie motywację do dalszego działania.

Nagradzaj się za każdy treningowy sukces

Każdy miewa swoje wzloty i upadki. Kiedy rozpoczynasz trening, bardzo ważne okazuje się samozaparcie. Jeśli więc uda Ci się już coś osiągnąć, spraw sobie przyjemność i nagradzaj się za poszczególne osiągnięcia.

Ćwiczenia na początek pewnie nie będą zbyt trudne, jednak gdy zrobisz postępy, bez wątpienia to zauważysz. Nigdy jednak nie przyznawaj sobie jadalnej nagrody.

Puste kalorie w postaci słodyczy mogą zniweczyć Twoje plany i zmarnować wszelkie dotychczasowe dokonania. Lepiej wybierz się gdzieś z przyjaciółmi, obejrzyj dobry film, zagraj w ulubioną grę lub wybierz się na zakupy.
 

Zadbaj o profesjonalne wyposażenie

Oczywiście do wszelkiego rodzaju ćwiczeń potrzebny jesteś przede wszystkim Ty sam. Warto jednak, byś wiedział, że akcesoria wykorzystywane przez Ciebie podczas treningu również powinny się charakteryzować wysoką jakością.

Przewiewny, oddychający strój, który nie będzie krępować ruchów, zapewni Ci pełną wygodę podczas treningu, a dobrze dopasowane buty zapobiegną ewentualnym wypadkom, takim jak chociażby przypadkowe skręcenie kostki.

Zapewnij sobie wsparcie specjalisty dietetyka

Trening fizyczny warto połączyć z odpowiednią dietą. Właściwie zbilansowane posiłki dostarczą Twojemu organizmowi optymalną dawkę energii oraz pozwolą mu zachować pełnię zdrowia.

Jeśli poważnie myślisz o poprawieniu swojej kondycji, warto, byś rozważył profesjonalne konsultacje dietetyczne. Tylko specjalista w zakresie żywienia będzie w stanie wskazać Ci produkty, jakie powinieneś włączyć do swojego jadłospisu oraz wskazać składniki, które powinieneś z niego definitywnie usunąć.

Jeśli chodzi o rozpisanie diety cena może być różna, jednak warto wydać każde pieniądze, by zapewnić sobie prawdziwy przepis na sukces. Dietetyk będzie w stanie zbilansować wszystkie posiłki, przyjmowane przez Ciebie w ciągu dnia. Co więcej, dopasuje je nie tylko do Twoich indywidualnych potrzeb, ale również do planu ćwiczeniowego, który realizujesz.

Jeśli masz swojego trenera, na pewno wszystko z nim dokładnie omów, by wybrał dla Ciebie jak najlepsze rozwiązanie, pozwalające Ci szybko stanąć na nogi. W przypadku gdy zdałeś się na trenera personalnego, prawdopodobnie on sam ułoży Ci dietę. Wówczas Twój styl życia stanie się w pełni zdrowy i odpowiedzialny, a Ty sam niezwykle szybko odczujesz różnicę, działającą na Twoją korzyść.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE