Jak wybrać kapelusz na lato?

Jak wybrać kapelusz na lato?

O ile jesienią i zimą wciąż chętniej wybieramy czapki, to lato zdecydowanie należy do kapeluszy. Jeśli jednak kolejny sezon z rzędu zastanawiamy się, czy kapelusz jest dla nas, warto w końcu się przełamać. Kapelusze pasują do każdej głowy i figury, wystarczy tylko odpowiednio dobrać pod tym kątem ich fason.

Kapelusz na lato – dla głowy i włosów

Kapelusz to oczywiście nie tylko typowy dodatek modowy. Jego najważniejszym zadaniem jest ochrona głowy i włosów przed palącym, letnim słońcem. Dzięki nakryciu głowy możemy zmniejszyć zgubny wpływ promieniowania słonecznego na nasz organizm w czasie upałów, a także zadbać o włosy, które na jesień odwdzięczą nam się zdecydowanie lepszą kondycją.

Kapelusze są idealne na lato, ponieważ stanowią o wiele bardziej uniwersalne dodatki do stroju niż chociażby czapki z daszkiem. Osłaniają twarz lepiej niż chusty. Możemy je, rzecz jasna, łączyć z okularami przeciwsłonecznymi. Ważny jest wybór kapelusza z odpowiedniego, lekkiego tworzywa czy materiału, by w trakcie noszenia pod jego powierzchnią nie utworzyła się sauna.

Jak dobierać kapelusze do kształtu twarzy oraz sylwetki?

Spektakularne kapelusze w filmowym stylu, a więc te z zamaszystym, falującym rondem, to zdecydowany hit i pewnik każdego sezonu. Są dobre przede wszystkim na plażę, romantyczny spacer, w drogę do pracy czy na piknik. Jak je nosić?

Pasują właścicielkom twarzy owalnych i kwadratowych, ale przy odpowiedniej fryzurze, można je wypróbować także przy innych kształtach. Najczęściej układa się pod nie włosy w fale lub plecie w warkocz.
Kapelusze z dużym rondem są też zdecydowanie odpowiedniejsze dla osób nieco tęższych, u których nieduży kapelusik powoduje widoczną dysproporcję.
Małe, sportowe kapelusze będą z kolei idealne dla posiadaczek twarzy trójkątnych i okrągłych. Świetnie sprawdzą się też u osób szczupłych.

Letni kapelusz a wybór stroju

Kapelusz jest jednym z tych dodatków, które bezsprzecznie przyciągają uwagę, może więc dominować resztę stroju. Mimo wszystko stanowi akcesorium bardzo uniwersalne, zwłaszcza jeśli mowa o kapeluszu słomianym. Ten pasuje do długich i krótkich sukienek, zwiewnych spódnic, szortów, ogrodniczek, dzwonów, koszul i bluzek, t-shirtów standardowych i krótkich, odsłaniających brzuch topów.
Świetnie dotrzyma towarzystwa potarganym dżinsom, trampkom, jak i letnim sandałom na płaskim obcasie lub koturnom.

Kapelusze wielokrotnie aż proszą się o zestawienie ich z dżinsową kataną lub skórzaną ramoneską. Niezbyt dobrze wypadają za to przy stroju na wskroś sportowym, np. dresowym komplecie lub butach, w których równie dobrze moglibyśmy udać się na siłownię.

Kapelusz na lato a inne dodatki

Letnie kapelusze można zestawiać z innymi dodatkami, ale lepiej robić to z umiarem. Można oczywiście dobrać do nich okulary przeciwsłoneczne, ale zbędna wydaje się apaszka czy chusta zawiązana na szyi. W doborze biżuterii warto sięgnąć po bransoletki, rzemyki czy długie naszyjniki lub łańcuszki – kolczyki zaś możemy sobie odpuścić.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *