Jak wybrać fototapety do wnętrza?

Jak wybrać fototapety do wnętrza?

Przy wyborze fototapety należy przestrzegać pewnych kanonów, aby podkreślić cechy charakterystyczne stylu, a nie na odwrót, czyli zrobić z wnętrza coś chaotycznego. Fototapety –  płótno, za pomocą którego możecie stworzyć indywidualny obraz dla swojego salonu, sypialni, przedpokoju lub kuchni.

Empire, prowansalski lub high-tech… Jak wybrać tapety?

Rozważmy zastosowanie fototapet w tych lub innych wnętrzach. Prosty, ale za to bliski sercu styl country… Tutaj zawsze aktualne będą motywy odzwierciedlające prostotę i otaczającą nas przyrodę.

W tym przypadku doskonale sprawdzą się takie motywy, jak bezgraniczne pole ze skoszoną trawą, stogi siana i łąka obsypana stokrotkami lub makami. Aby uzyskać większy efekt, można wykorzystać sztucznie postarzane fototapety, które podkreślą styl prowansalski. Do wyboru są również tapety z wizerunkiem ściany z cegły, które na dzień dzisiejszy cieszą się dużą popularnością. 
 

fototapeta

Empire – styl cesarstwa, elegancji i blasku. Kolorystyka zbliżona jest do koloru bordowego i naturalnego drewna. Mnóstwo ozdobnych i błyszczących wzorów dopełni wnętrze. Fototapety doskonale będą wyróżniały się na jasnym tle.

fototapeta 

Jeśli widzicie swój pokój w futurystycznej manierze, zatem doskonałym pomysłem będzie styl high-tech. Sprawdzą się tutaj czarno-białe motywy z kategorii fantasy. Takie fototapety tworzą wyraźny kontrast, co pozwala korzystnie wyróżnić niektóre strefy w pokoju.

fototapeta 

Styl Antyczny – aranżacja pokoju w takim stylu nie obejdzie się bez fototapet z malowanymi pejzażami w jasnych odcieniach. Madonna Sykstyńska czy skrzydło wspaniałego zamku z kolumnami wprowadzą do waszego pokoju atmosferę rodem z Renesansu. Podstawowa kolorystyka to żółty, beżowy, biały, złoty. 

fototapeta

Japoński styl dla domu – Taka orientalna atmosfera potrzebuje wyboru określonego motywu, np. ogrody japońskie, zdjęcia z buddyjskimi świątyniami, hieroglifami, a nawet gałązka kwitnącej wiśni.

Jeśli lubicie kolory, spróbujcie urządzić swoje wnętrze w stylu awangardowym. Odtąd wasz pokój będzie stylowy, tęczowy, oryginalny i pozytywny przez 365 dni w roku.

Eksperymentujcie, nie bójcie się improwizować i wprowadzać do wnętrza czegoś nowego. Wybierzcie „swoje” fototapety z katalogu Uwalls, które podkreślą styl i piękno waszego pomieszczenia.  
 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE