Jak utrzymać wagę zimą?

Jak utrzymać wagę zimą?

Coraz krótsze i chłodniejsze dni nie wpływają pozytywnie na samopoczucie, przez co człowiek nie ma takiego mocnego zapału do walki ze zbędnymi kilogramami. Jeśli znajdziesz motywację i skorzystasz z kilku porad, z pewnością osiągniesz zamierzone cele i nie przybierzesz na wadze. Na czym należy się skupić?

Nie rezygnuj z aktywności fizycznej

O ile w lecie ćwiczenia są przyjemniejsze, gdyż można wykonywać je na zewnątrz, o tyle aktywności w zimie nie należą do tych najbardziej lubianych. Pogłębiający się chłód sprawia, że zamiast joggingu czy treningu na świeżym powietrzu bardziej pożądany jest koc i kubek gorącej herbaty. Aby jednak pozostać w formie, warto rozpocząć treningi w domu. Możesz skompletować swoją własną siłownię w mniej lub bardziej profesjonalny sposób. Zdecyduj się tylko na urządzenia, które pozwolą Ci najlepiej zadbać o sylwetkę i trzymać formę. Dobrym pomysłem będą zakupy w sklepie Ole Ole. To firma gwarantująca Ci uzyskanie wielu klasowych produktów w bardzo atrakcyjnych cenach dzięki promocjom i kuponom rabatowym. Najlepsze propozycje znajdziesz tu. Sprawdź ofertę i przekonaj się, że łatwo możesz utrzymać wagę i zaoszczędzić.

Jakie posiłki spożywać najlepiej?

Przede wszystkim, nie można zrezygnować z sałatek, świeżych owoców i warzyw, a także zdrowych przekąsek. Są one dostępne przez cały rok i powinny być podstawą osób, które nie chcą przybrać na wadze. Chłodne dni w okresie jesienno-zimowym mogą jednak sprawić, że zapragniesz zjeść coś rozgrzewającego, lecz niekoniecznie korzystnego dla diety. Takie potrawy jak bigos czy fasolka po bretońsku z pewnością umilą Ci zimniejszy czas w roku, ale są też tłuste i ciężkostrawne. Mając na uwadze swoją formę, powinno się raczej ograniczać ich spożywanie. Poza jakością jedzenia, ważna jest także jego waga. Jak wiadomo, niezdrowo jest się przesadnie objadać, dlatego kontroluj ilość przyjmowanych posiłków. Zdecydowanie lepiej na Twoją wagę wpłynie częstsze spożywanie mniejszych porcji. Organizm, otrzymując podobne porcję przez cały dzień, będzie prawidłowo je przyswajał. Zapobiegniesz w ten sposób zyskaniu zbędnych kilogramów.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE