Jak ujędrnić twarz? Modelowanie bez użycia skalpela

Jak ujędrnić twarz? Modelowanie bez użycia skalpela

Na szczęście medycyna estetyczna stoi na straży młodzieńczego wyglądu, który można zachować lub przywrócić. Do dyspozycji jest wiele zabiegów, a jednym z nich jest wolumetria twarzy. 

Co warto wiedzieć o wolumetrii twarzy?

Podczas zabiegu wolumetrii twarzy koryguje się jej rysy. Wszystko to bez konieczności sięgania po skalpel. Wykorzystuje się kwas hialuronowy, czyli naturalnie występującą w naszym organizmie substancję. Stanowi ona wypełniacz podnoszący skórę i przywracający jej młodzieńczy wygląd.

Sięga się także po różnego typu stymulatory kolagenu i czasem nawet po własną tkankę tłuszczową pacjenta. W celu uzyskania pożądanych efektów wstrzykuje się konkretne preparaty w wybrane miejsca na twarzy.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Po wykonaniu iniekcji, lekarz delikatnie masuje skórę, w celu rozprowadzenia preparatu i nadania wypełniaczowi pożądanego kształtu.

Wolumetria twarzy – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Wolumetria twarzy jest zabiegiem skierowanym dla osób, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu. Wraz z upływem czasu na twarzy zaczyna pojawiać się coraz więcej oznak starzenia się, co z pewnością nie wygląda estetycznie i szczególnie dla kobiet jest przyczyną obniżonej pewności siebie.

Naturalnym zjawiskiem jest utrata jędrności i elastyczności skóry wraz z wiekiem, co manifestuje się opadaniem policzków, zmarszczkami i bruzdami. Dochodzi też do zmiany rysów twarzy. Jednym słowem twarz traci swoje pierwotne piękno i czujemy się mniej atrakcyjni.

Wolumetria twarzy pozwala na poprawienie wyglądu i to w znacznie mniej inwazyjny sposób niż operacja plastyczna. Z zabiegów warto skorzystać w przypadku zapadniętych kości policzkowych, opadających policzków, zapadniętej skóry pod oczami, zwiotczałej skóry, ubytków objętości i zbyt szczupłej twarzy.

Służy do poprawienia rysów twarzy, zredukowania zmarszczek i bruzd. Wolumetria twarzy jest sposobem na odzyskanie młodzieńczego wyglądu, a uzyskane efekty utrzymują się do kilkunastu miesięcy.
 
ARTYKUŁ  ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Twarz Prostokątna / Podłużna: dobór fryzury i makijażu
Wąskie Usta: powiększenie bez użycia skalpela
Kształt Twarzy: jak go określić?
Makijaż Korygujący: jak ukryć wydatne kości policzkowe?
Kwadratowy Kształt Twarzy: dobór fryzury i makijażu
Odstające Uszy: jak je ukryć?