Jak udoskonalić grę wstępną?

Jak udoskonalić grę wstępną?

Gra wstępna niekoniecznie musi zaczynać się w sypialni. Ma wpływ nie tylko na aspekt fizyczny, ale i emocjonalny. Pozwala partnerom zbliżyć się do siebie, wsłuchać w wzajemne potrzeby i zbudować więź. Dzięki niej możemy się dowiedzieć jakie mamy preferencje seksualne, a co zdecydowanie nie jest dla nas. Budowana stopniowo jest także w stanie zapewnić silniejszy orgazm. Warto jednak zacząć od początku i skupić się na tym, co dzieje się zanim jeszcze traficie do sypialni.

Jak budować intymną atmosferę?

Intymna relacja nie zaczyna się w sypialni, ale znacznie wcześniej. Czułe gesty, pikantne wiadomości, niepozorny dotyk – to wszystko ma ogromne znaczenie. Napięcie budowane przez dłuższy czas sprawia, że jeszcze chętniej i mocniej przeżywamy później zbliżenie. Flirt z pewnością dobrze Wam zrobi, szczególnie jeśli macie za sobą pokaźny staż w związku. Chcesz aby Twój partner nie mógł się doczekać powrotu do domu? Wyślij mu gorące smsy, w których opowiesz mu na co masz dzisiaj ochotę. W ten sposób bez wątpienia rozpalisz jego zmysły. Być może dobrym pomysłem będzie wspólny seans w trakcie którego obejrzycie film erotyczny?

Nie bój się fantazjować

Każdy ma jakieś fantazje, jednak wiele osób pozostawia je wyłącznie w sferze marzeń. Może pora w końcu je spełnić? Gra wstępna nie musi polegać wyłącznie na pocałunkach i zdejmowaniu kolejnych warstw ubrań. Postaw na inwencję. Olejki zapachowe, jadalne kremy do ciała, kostki lodu – możliwości jest całe mnóstwo. Zaliczają się do nich również gadżety erotyczne. Po które z nich możemy sięgnąć? Na początek dobrym wyborem okażą się m.in. kajdanki, masażery łechtaczkowe, wibrujące jajeczka czy rękawice do masażu ciała.

Dawkuj przyjemne doznania

Udany seks nie zawsze prowadzi do orgazmu, chociaż z pewnością to jego doskonałe zwieńczenie. Nie traktuj go jednak jako celu samego w sobie. Podczas gry wstępnej staraj się odkryć, co sprawia największą przyjemność Twojemu partnerowi, a później nieco się z nim podrocz. Kiedy będzie już blisko ekstazy zmień formę pieszczot bądź na chwilę ich zaprzestań. Możecie także wykorzystać pozycje, które pozwolą zadbać Wam o siebie nawzajem w tym samym czasie. Zalicza się do nich m.in. pozycja 69. To idealny wybór dla osób, które lubią seks oralny.

Ile powinna trwać gra wstępna?

Nie ma jednej recepty na to jak powinna wyglądać gra wstępna. Jej przebieg, a także czas trwania to kwestia indywidualna. Jednak z pewnością 5 minut to za mało. Niektóre źródła podają, że optymalny czas gry wstępnej wynosi ok. 15 minut. W rzeczywistości jednak bywa różnie, dlatego najlepiej obserwować reakcje partnera. Kiedy prosi o więcej to znak, że jest już rozpalony do granic możliwości. Wtedy warto przejść do następnego etapu, jakim jest zazwyczaj penetracja.

Podczas gry wstępnej nie należy się spieszyć. To czas dla Was na spełnienie fantazji, poznanie swoich ciał i przygotowania ich na intensywne doznania. Pamiętajcie, że nie chodzi w niej tylko o pieszczoty, ale przede wszystkim o zbudowanie intymnej atmosfery, która sprawi,że będziecie chcieć więcej.

ARTYKUŁ  ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE