Jak uczcić Dzień Matki?

Jak uczcić Dzień Matki?

Mama, to wyjątkowa osoba w życiu każdego człowieka. Często jest najlepszą przyjaciółką, powierniczką i osobą, z którą czujemy się najbezpieczniej. Nic dziwnego, że w wielu krajach świata mamy postanowiono uczcić odrębnym świętem, podczas którego składa się hołd ich ciężkiej pracy związanej z wychowaniem dzieci.

Dzień matki – historia

Początków Dnia Matki można upatrywać już w starożytności, kiedy to czczono boginie kojarzone z rodzicielstwem, urodzajem i płodnością. W czasach nowożytnych, kult rodzicielki rozpoczął się w XVII wieku na terenie Anglii, gdzie wprowadzono wolne od wszelkiej pracy „niedziele u matki”.

Dziś Dzień Matki, to święto niemalże powszechne, obchodzone w wielu krajach świata. Niestety, ten wyjątkowy dzień przybiera niekiedy formę czysto komercyjną i sprowadza się do kupienia mamie sztampowego prezentu, a takich na rynku mamy całe mnóstwo.

Jak spędzić Dzień Matki w niezapomniany sposób, okazując przy tym mamie miłość i szacunek? Podpowiadamy!

Wybierz prezent „z duszą”

Zamiast tradycyjnie kupować mamie kwiaty i czekoladki, zastanów się, co sprawiłoby jej prawdziwą przyjemność. Może chciałaby dostać książkę, którą od dawna zamierzała przeczytać albo płytę ulubionej wokalistki, której nie ma jeszcze w swojej kolekcji?

Dobrym pomysłem jest też prezent nietuzinkowy – np. bilet do teatru albo karnet na zabiegi w spa.
Jeśli na prezent nie możesz przeznaczyć dużej kwoty, nie martw się! Twojej mamie pewnie wcale nie zależy na prezencie materialnym. Być może lepszym pomysłem podarunku dla niej będzie przygotowanie trzydaniowego obiadu i wspólny posiłek.

Zarezerwuj czas dla mamy

Tego dnia poświęć cały czas i uwagę tylko swojej rodzicielce. Zaplanujcie wspólny posiłek, czas na rozmowę i wspólne wyjście. W Dzień Matki macie do wyboru wiele miejsc. Jeśli od wieków nie byliście razem w kinie, czas to nadrobić! Pamiętaj tylko, aby odpowiednio wcześniej zarezerwować bilety, bo nie tylko Ty możesz chcieć skorzystać z tej właśnie opcji.

Dobrym pomysłem będzie też wspólne wyjście na kawę lub szalone zakupy. Jeśli pozwalają na to fundusze, możesz też zaproponować mamie wspólny wypad do kosmetyczki lub spa, który na pewno będzie dla niej wspaniałym sposobem na odprężenie i odskocznią od codziennych obowiązków.

Zorganizuj spotkanie rodzinne

Ciekawym pomysłem na celebrowanie Dnia Matki jest urządzenie rodzinnego zjazdu. Jeśli masz taką możliwość, postaraj się zaprosić jak największą ilość bliskich osób, a w szczególności – rodzeństwo. Wspaniałym rozwiązaniem jest zorganizowanie grilla lub ogniska, połączonego z rodzinnymi pogaduszkami i wspomnieniami. Widok szczęśliwej, zgromadzonej przy jednym stole w jej święto rodziny – będzie dla mamy chyba najlepszym możliwym prezentem.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE