Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Chyba nic nie działa na mężczyzn tak, jak tajemnicze i zniewalające spojrzenie pięknej kobiety. Jeśli podczas letnich imprez chcesz trochę zaszaleć z makijażem, a natura nie obdarzyła Cię zbyt gęstymi i długimi rzęsami, możesz wypróbować rzęsy sztuczne, które ostatnio, za sprawą gwiazd showbiznesu, stały się szalenie modne.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj rzęs?

W sklepach kosmetycznych znajdziesz różne rodzaje rzęs. Jak wybrać najlepsze dla Ciebie? Aby dokonać właściwego wyboru, musisz zadać sobie pytanie o to, jaki efekt chcesz uzyskać na swoich rzęsach. Jeśli chcesz, aby Twoje rzęsy wyglądały naturalnie, ale były lekko zagęszczone, wybierz kępki, które będziesz doklejać pojedynczo. Jeśli natomiast chcesz uzyskać bardziej spektakularny efekt, a rzęsy mają wyglądać wyraźniej, wybierz gotowe paski, nazywane przez niektórych „freskami”. Freski mogą wyglądać zarówno naturalnie, jak i bardzo ekstrawagancko – z doczepionymi kryształkami, czy piórkami. To, jakie rzęsy wybierzesz, zależy wyłącznie od Twojej fantazji i typu imprezy, na której masz zamiar olśniewać spojrzeniem.

Jak przykleić kępki rzęs?

Zacznij od makijażu oczu – po doklejeniu kępek, nie będziesz ich już malować. Następnie, weź kępkę rzęs, a jej końcówkę lekko zanurz w kleju. Jeśli wolisz, możesz też nałożyć odrobinę kleju na patyczek kosmetyczny (taki, jak do czyszczenia uszu) i nim dotknąć do kępki. Później delikatnie przytwierdź kępkę do powieki – na linii rzęs. Jeśli przykleisz ją w zewnętrznym kąciku – nieco wydłużysz oko, jeśli na środku – uwypuklisz je. Pamiętaj jednak, aby kępki przyklejać na zmianę – raz do jednego, raz do drugiego oka – w ten sposób rzęsy dokleisz symetrycznie.

Jak przykleić pasek z rzęsami?

Jeśli wybierzesz freskę, pamiętaj, aby po wyjęciu jej z opakowania sprawdzić, czy długość paska odpowiada długości Twojego oka. Jeśli pasek jest za długi – przytnij go tak, by pasował. Następnie, pokrop odrobiną kleju do rzęs patyczek kosmetyczny i „objedź” nim pasek rzęs. Najwięcej kleju powinno znaleźć się na krawędziach paska. Weź pęsetę. Delikatnie złap nią pasek i przyklej go do linii Twoich naturalnych rzęs. Potrzymaj tak freskę do momentu, aż przyklei się do powieki. W przeciwieństwie do kępek, w przypadku pasków z rzęsami, makijaż oczu wykonujemy już po ich przyklejeniu. Jeśli linia przyklejanych rzęs jest widoczna – zawsze możesz zamaskować ją cieniem do powiek lub kredką do oczu. Przyklejone do naturalnych, sztuczne rzęsy z freski możesz spokojnie malować mascarą. Pamiętaj jednak, aby robić to delikatnie, w przeciwnym razie rzęsy mogą odpaść lub Twój makijaż będzie wyglądał tandetnie.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE