Jak przygotować się do teleporady?

Jak przygotować się do teleporady?

W dobie koronawirusa szczególnie dbamy o zdrowie. Powinno nam zależeć nie tylko na uniknięciu zakażenia, ale też na utrzymaniu jak najlepszej kondycji zdrowotnej. Dzięki teleporadom możemy w prosty i bezproblemowy sposób skonsultować się z lekarzem w razie różnych dolegliwości.

Teleporada z korzyścią dla pacjenta

Przychodnie i ośrodki zdrowia są bardzo dobrze zabezpieczone, jeśli chodzi o ochronę przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Pacjenci nie muszą bać się wizyt osobistych w tego typu placówkach. Personel medyczny ma na sobie odpowiednią odzież i akcesoria ochronne, gabinety są dezynfekowane, a każdy odwiedzający musi dodatkowo zdezynfekować dłonie i założyć maseczkę. Jednak w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia wprowadzono teleporady.

Wbrew pozorom, mogą one ułatwić kontakt z lekarzem i umożliwić uzyskanie fachowej pomocy bez wychodzenia z domu i narażania się na kontakt z chorymi. Wielu pacjentów początkowo może żywić opory wobec takiego kontaktu z medykiem, ale warto się przemóc i spróbować – nie wiemy w końcu na jak długo zostanie z nami koronawirus i związane z nim obostrzenia. Tymczasem istniejącą już chorobę należy leczyć natychmiast.

O co zadbać przed teleporadą?

Przed odebraniem telefonu od lekarza musimy przygotować dokument z numerem PESEL, aktualne wyniki badań oraz zapisane na kartce wyniki pomiarów, takich jak ciśnienie, temperatura ciała czy poziom glukozy. Pod ręką powinniśmy mieć również wykaz wszystkich zażywanych leków i suplementów, z rozpiską dawek. Potrzebne będą nam także kartka i ołówek do zapisania numeru e-recepty lub e-skierowania oraz wszystkich zaleceń lekarza.

Podczas teleporady uzbrójmy się w cierpliwość – lekarz może zadawać nam więcej pytań niż przy zwykłej wizycie czy poprosić o samobadanie. Na czas rozmowy warto zapewnić sobie ciszę i spokój, a jeśli trzeba to także pomoc drugiej osoby. Teleporady są pomocne zarówno w przypadku osób chorujących przewlekle, których historia choroby jest lekarzowi znana, jak i pacjentów, którzy dopiero co zaczęli uskarżać się na pewne dolegliwości.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *