Jak przeprowadzka może zmienić nasze życie?

Jak przeprowadzka może zmienić nasze życie?

Każda przeprowadzka – tymczasowa lub na stałe – to pewna rewolucja w naszym dotychczasowym życiu. Dla większości z nas oznacza duże emocje i wiąże się z rozpoczęciem nowego etapu. Choć przeważnie jest stresująca, może przynieść bardzo korzystne zmiany.

Emocje związane z przeprowadzką

Przeprowadzki bywają różne. Jedne są wyczekiwane i misternie planowane, inne spontaniczne i chaotyczne. Niektóre na chwilę, inne na całe życie lub co najmniej kilka lat. Czasem przeprowadzamy się, bo nie mamy innego wyjścia, a czasem dlatego, że musimy coś zmienić – pracę, szkołę, partnera, kierunek rozwoju. Rodziny z dziećmi przeprowadzają się zwykle do większego lokum. Niezależnie od przyczyny, przeprowadzka to zawsze początek czegoś nowego i ekscytującego.

Przestrzeń od nowa

Przeprowadzając się, zostawiamy stare, a witamy nowe. Można potraktować to dosłownie. Przeprowadzka to idealne pretekst ku temu, by pozbyć się bałaganu w swoim życiu, pożegnać nieprzydatne graty i rozstać się z rzeczami, których nie potrzebujemy. Przed spakowaniem swojego dobytku w kartony, warto dokonać jego selekcji i do nowego domu zabrać tylko to, czego naprawdę potrzebujemy. Resztę rzeczy możemy przekazać na cele charytatywne, sprzedać, oddać za darmo lub – w ostateczności – wyrzucić.

Własny kąt

Przeprowadzka często podyktowana jest kurczącym się miejscem w dotychczasowym domu. Nowe lokum warto więc rozplanować tak, by znalazła się w nim przestrzeń, której do tej pory nie mieliśmy lub była zbyt mała. Wyodrębnienie garderoby, prywatnego gabinetu do pracy czy łazienki z wanną z pewnością pomoże nam polubić nowe miejsce zamieszkania.

W wirze zmian

Zmiana mieszkania to doskonała okazja ku temu, by odciąć się od czegoś, co do tej pory nam przeszkadzało lub miało na nas zły wpływ. Przy okazji przeprowadzki możemy rzucić palenie, zmienić tryb życia na bardziej aktywny, zerwać toksyczną znajomość. Jedna zmiana napędza kolejne.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE