Jak ozdobić tort dla dziecka? 3 proste i sprawdzone sposoby

Jak ozdobić tort dla dziecka? 3 proste i sprawdzone sposoby

Jednak wiele mam rezygnuje z pieczenia, gdyż uważa, że jest to za trudne. Szczególnie problematyczne wydaje im się zdobienie wypieku, który powinien wyglądać zachwycająco. Oto 3 proste i sprawdzone sposoby na ozdobienie tortu urodzinowego dla dziecka w każdym wieku.

Opłatek na tort i orzechy na boku

Opłatki na tort są dostępne w wielkościach dopasowanych do najpopularniejszych rozmiarów tortownic. Wystarczy ułożyć je na górnym blacie z ciasta lub na kremie, a dekoracja będzie gotowa. Opłatki na tort dla dzieci są ozdobione wizerunkami zwierzątek, postaci z bajek lub innymi radosnymi motywami, dzięki czemu są to wyjątkowo eleganckie dekoracje tortów. Opłatek dekoracyjny może być wykonany z wafla lub cukru. Boki tortu smaruje się kremem i wyrównuje, a następnie posypuje się je zmielonymi migdałami, orzechami włoskimi, pistacjami bądź kolorową posypką. Równie dobrym rozwiązaniem jest oprószenie boków tortu pokruszonym ciastem biszkoptowym lub tartą czekoladą.

Pisaki do zdobienia i taśmy na bok tortu

Wiele problemów sprawia wykonywanie napisów na tortach. Znacznym ułatwieniem w tym zakresie są pisaki do zdobienia, które trzyma się w dłoni tak samo jak przybory biurowe. Dzięki pisakom można stworzyć zarówno klasyczne napisy „Wszystkiego najlepszego”, jak i narysować ozdobne wzorki. Pisaki są dostępne w wielu barwach, dzięki czemu można narysować nimi kwiatki, biedronki, listki, motyle, a także inne motywy, które lubi dziecko.

Bok tortu można udekorować specjalną taśmą z bajkowym motywem, błyszczącymi perełkami lub delikatnymi ornamencikami. Tasiemki sprawdzą się zarówno w tortach urodzinowych, jak i przygotowywanych z okazji chrztu lub przyjęcia komunijnego.

Figurki na tort

Jeżeli mama ma nieco więcej wprawy w zdobieniu tortów i potrafi wykonać szprycą proste wzory, może dodatkowo udekorować wypiek za pomocą gotowych figurek. Figurki na tort mają różne wielkości, dlatego na cieście można ustawić zarówno jedną ozdobę, jak i wiele maleńkich dekoracji. Dekoracje tortów w postaci figurek nawiązują do różnych okazji, dlatego bez trudu znajdzie się figurki na tort na urodziny, jak i na chrzest święty. Dekoracje tego typu są wykonane z trwałej masy cukrowej, którą łatwo barwi się na różne kolory. Masa cukrowa jest jadalna, jednak ze względu na bardzo słodki smak figurki poleca się odkładać przed zjedzeniem tortu.
 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE