Jak nadać właściwy kształt swoim paznokciom?

Jak nadać właściwy kształt swoim paznokciom?

Każdy z nas ma inne dłonie, a co za tym idzie – inne paznokcie. Jednemu bardziej będą pasować o okrągłym kształcie a innemu ścięte na prosto. Doradzimy, jak wybrać idealny kształt dla siebie.

Typowe kształty paznokci – jaki wybierzesz?

Nadając kształt swoim paznokciom, lepiej nie kierować się modą. Kiedyś bardzo popularne były wyjątkowo długie, kwadratowe lub spiczaste paznokcie. Te jednak nie pasują wszystkim bez wyjątku i mogą być niewygodne w życiu codziennym. Obecnie najczęściej wybór pada na kształty łagodne i zaokrąglone, z pewnością bardziej estetyczne i uniwersalne, a także łatwiejsze do osiągnięcia w domu. Jakie inne podstawowe kształty możemy nadać paznokciom?

  • Okrągłe – poprawiają wygląd dłoni z krótkimi paznokciami i są najbardziej praktyczne. Okrągłe paznokcie okazują się trwałe przy pracach manualnych i domowych. Najlepsze dla posiadaczek łamliwych i słabych paznokci.
  • Owalne – wersja pośrednia między kształtem okrągłym a kwadratowym, nadal łagodna i bardzo praktyczna. Paznokcie owalne pasują do większości kształtów dłoni oraz paznokci, ale najlepiej wyglądają na paznokciach długich i średniej długości.
  • Kwadratowe – polecane przy długich i średnio długich paznokciach, wykluczone przy krótkich palcach. Są umiarkowanie wygodne i często się zadzierają, mimo to należą do najczęściej wybieranych.
  • Migdałowe – to paznokcie owalne o jeszcze bardziej spiłowanych bokach. Końcówka pozostaje zaokrąglona. Taki kształt dobrze prezentuje się na smukłych dłoniach i dodaje im delikatności.
  • Spiczaste – paznokcie początkowo owalne, spiłowane w szpic. Mogą być niewygodne na co dzień, choć dodają dużo charakteru i szyku.

Najkorzystniejszy kształt paznokci

U posiadaczek smukłych dłoni i długich palców sprawdzą się w zasadzie wszystkie wymienione kształty. Jeśli jednak wybieramy jeden z dwóch ostatnich (migdał lub szpic), nie możemy przesadzić z długością. Zwłaszcza w przypadku paznokci spiczastych, smukłe i długie dłonie zaczną przypominać szpony. Kształt paznokci warto poza tym dobierać do aktualnych okoliczności. Na co dzień zdecydowanie korzystniej sprawdzają się i prezentują paznokcie zaokrąglone, odpowiednio krótkie, natomiast szpice to lepszy wybór na imprezowy wieczór.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE