Jak dbać o rury, mieszkając w kamienicy?

Jak dbać o rury, mieszkając w kamienicy?

Zwykle systemy są przestarzałe i niewymieniane od lat. Dlatego warto poznać kilka trików, dzięki którym zadbasz o rury w Twoim mieszkaniu w kamienicy.

Właściwe użytkowanie

Aby kanalizacja w kamienicach działała sprawnie, należy właściwie z niej korzystać. Warto pamiętać, że takie elementy jak piasek czy większe przedmioty mogą zbierać się w rurach i powodować ich zapychanie.

Warto także unikać wlewania do odpływów pozostałości po remontach różnego rodzaju, między innymi gładzi szpachlowej czy zaprawy murarskiej. Niestety bardzo wiele osób tak robi, dlatego niezwykle ważne przy dbaniu o rury w kamienicach jest edukowanie sąsiadów i egzekwowanie ustalonych przepisów. Skorzystają na tym wszyscy.

Czyszczenie profesjonalne

Profesjonaliści zajmą się rurami w najlepszy sposób. Oczywiście można i trzeba samemu co jakiś czas czyścić rury, jednak warto pamiętać, by robić to zgodnie ze sztuką, to znaczy nie używać niewłaściwych substancji, które mogłyby uszkodzić strukturę rur.

Jeśli jednak nie jesteś pewny, jak skonstruowane są rury w kamienicy i w jakim są stanie – a w przypadku tego rodzaju budynków to dość powszechne – to z pewnością możesz skupić się na czyszczeniu powierzchownym i pomocy fachowców. Warto zerknąć na stronę https://www.stankan.pl/udraznianie-rur-kanalizacyjnych/ lub w inne miejsca, gdzie znajdziesz renomowanych profesjonalistów. 

Wymiana na nowe

Czasami jedyną możliwością jest najbardziej inwazyjna opcja, a więc wymiana rur na nowe. Jednak nie ma wątpliwości, że tego rodzaju działanie jest niekorzystne dla całej kamienicy, dlatego – po pierwsze – zawsze musi być najpierw skonsultowane z fachowcami od udrażniania kanalizacji w takich miejscach, a po drugie – musi być przeprowadzone przez najwyższej klasy specjalistów. Często wymaga tego prawo i nadzór konserwatora zabytków.

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Karta Debetowa: od jakiego wieku?
Akryl Malarski: do czego można go użyć?
Styl Skandynawski: jak dobrać paletę barw?
Segregacja śmieci: w trosce o środowisko
Oszczędzanie: czy da się oszczędzać na prądzie?
Kawa: poznaj ciekawe fakty