Sposoby na regenerację włosów zniszczonych po rozjaśnianiu

Sposoby na regenerację włosów zniszczonych po rozjaśnianiu

Włosy rozjaśnione to bardzo często włosy zniszczone. Niestety zabieg rozjaśniania źle wpływa na strukturę włosów. Czy to znaczy, że pozostaje tylko ich ścięcie? Na szczęście nie. Są sposoby na regenerację włosów zniszczonych po rozjaśnianiu. Wiele zabiegów można samodzielnie wykonać w domu.

Jak dbać o rozjaśnione włosy?

Włosy rozjaśnione bardzo często są przesuszone, nawet jeśli wcześniej były tłuste. To efekt naruszenia ich struktury i warstwy ochronnej. W takim wypadku trzeba zmienić sposób podejścia do ich pielęgnacji. Już nie usuwanie nadmiernej ilości łoju, ale nawilżanie powinno stać się nadrzędnym celem. Bardzo ważna będzie też ochrona włosów przed dalszymi uszkodzeniami.

Ogranicz częstotliwość mycia włosów

Nawet jeśli tłuste włosy były myte codziennie, suche, zniszczone rozjaśnieniem nie potrzebują takiej częstotliwości. Wystarczy im mycie raz lub dwa razy w tygodniu. Na początku może to wydawać się dziwne, ale z czasem idzie się przyzwyczaić. Wbrew obawom nie wpłynie to na ich wygląd.

Zrezygnuj z prostownicy, termolokówki i gorącej suszarki

Wysoka temperatura uszkadza strukturę włosa, a włosy rozjaśnione nie mają najlepszej kondycji. Ich dalsze osłabianie może doprowadzić do sytuacji, w której ścięcie będzie jedynym wyjściem.
Zamiast gorącego nawiewu z suszarki wybierz ciepły lub chłodny. Zmień moc suszenia na słabszą.
Prostownica i termolokówka w ogóle nie powinny być używane, ale jeśli naprawdę musisz ich używać, koniecznie kup spray termoochronny i stosuj za każdym razem.

Używaj kosmetyków ochronnych z filtrem UV

Nie tylko skóra nie lubi nadmiaru promieniowania UV, włosy także źle znoszą długotrwały kontakt z nim. Jeśli przebywasz długo na słońcu, najlepszą opcją byłoby zakładanie na głowę czapki lub kapelusza. Gdy nie ma takiej możliwości, pamiętaj o kosmetykach ochronnych.

Jakie kosmetyki zregenerują włosy zniszczone rozjaśnianiem?

Jest bardzo wiele kosmetyków, które wspierają suche i zniszczone rozjaśnianiem włosy. Pamiętaj, by stosować je z umiarem, bo zbyt duża ilość może niepotrzebnie obciążyć włosy.

Szampon

Sam szampon nie wystarczy do regeneracji włosów zniszczonych rozjaśnianiem, ale warto poświecić mu chwilę. Zazwyczaj po zabiegu rozjaśniania trzeba wymienić dotychczasowy szampon na inny. Potrzebny będzie szampon nawilżający do włosów suchych i zniszczonych, najlepiej taki, który zawiera olejki roślinne.

Odżywka do włosów

Dobra odżywka do włosów jest niezbędna przy prawidłowej pielęgnacji po rozjaśnianiu. Powinna to być odżywka regenerująca i wzmacniająca, zawierająca masło shea, kwas hialuronowy, glicerynę, ceramidy. Odżywki mogą i powinny być stosowane po każdym myciu głowy. Ich dodatkową zaletą jest ułatwienie rozczesywania włosów. Dzięki temu nie ulegną uszkodzeniu po kontakcie ze szczotką lub gęstym grzebieniem.

Maska

Maski odżywcze i regenerujące mają intensywniejsze działanie niż odżywki. Zawierają witaminy, substancje nawilżające, keratynę i proteiny. Wnikają głęboko w strukturę włosa i odbudowują go od środka. Maskę należy nałożyć na głowę na co najmniej dwadzieścia minut. Dobrze jest zabezpieczyć ją folią i ręcznikiem, by zintensyfikować jej działanie.
Maskę można nałożyć raz w tygodniu, najlepiej po myciu głowy. W takim wypadku trzeba zrezygnować z odżywki. Te kosmetyki stosuje się bowiem zamiennie, nie łącznie.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE